Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Yerli Otomobil İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

Yerli Otomobil İle İlgili Bilinmesi Gerekenler​

TOGG açılımı nedir sorusuna cevap verirken, otomobile verilen ismin TOGG olduğunu düşünmek yanlış olur. Henüz mevcut bir isme sahip olmayan yerli otomobilin, TOGG olarak anılmasının sebebi, TOGG bünyesinde üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Tasarım aşamasında, İtalyan otomobil tasarımcısı olan Pininfarina ile ortak çalışmalar yürüten TOGG, özellikle Anadolu kültürünü yansıtacak motiflere yer vermiştir. Elektrik ile çalışacak otomobilin 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde hızlı şarj edilebilmektedir. Otonom ürüş tekniği ile teknolojik pek çok özelliği de bünyesinde barındıran yerli otomobilin, sensörleri sayesinde kendiliğinden durup kendiliğinden kalkabilecek donanımda tasarlanmıştır. Dünyada ilk kez kullanılacak olan holografik asistan teknolojisine de sahip olmasıyla birlikte, tümsek gibi çeşitli engellerin de sürücü tarafından fark edilmesinde etkin rol oynamaktadır. Birden fazla sürüş modunun bulunduğu yerli otomobilin aynı zamanda, dokunmatik kontrol ekranı da bulunmaktadır. Konforlu bir şekilde tasarlanmış olan yerli otomobil, spor arabalar kategorisinde ve dört çekişli olarak üretilmiştir. Farklı renkler kullanılarak üretilen yerli otomobilin, Türk yapımı olduğunu destekler şekilde çeşitli geleneksel motiflere de yer verilmektedir. Devrim arabalarından sonra ilk defa Türk yapımı olarak büyük yankılara sebep olan yerli otomobilin seri üretimine ne zaman geçileceği ise şuan için belli değildir. TOGG bünyesinde üretilen yerli otomobilin, gelecekte elektrik gücü ile çalışan başka araçlar üretilmesinde de etkili olacağı düşünülmektedir. Bu kapsamda çalışmalar devam etmekte ve yerli otomobil modelinin geliştirilerek beş farklı tasarımda üretilmesi beklenmektedir. Uzun dönemde yapılması planlanan bu farklı beş tasarımının, yine İtalyan otomobil tasarımcısı Pininfarina tarafından ya da Türk tasarımcılar tarafından yapılacağı ise netlik kazanmamıştır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.