Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

 • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
 • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Türkiye'nin Otomobili tanıtımından bu yana büyük yol aldı

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

Türkiye'nin Otomobili tanıtımından bu yana büyük yol aldı​

 • Türkiye'nin Otomobili'nin tanıtımından bu yana yaşanan gelişmelerle ilgili bir video paylaşıldı. Videoda, üretimde gelinen aşama ve fabrika inşaatıyla ilgili bilgilere de yer verildi.​

  TOGG'un Twitter hesabından "#YeniLigde1Yıl" etiketiyle bir video paylaşıldı.
  Paylaşımda, "Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait #DoğuştanElektrikli #TOGG ile tanıştığınız #YeniLigeYolculukBuluşması üzerinden tam bir yıl geçti." denildi.
  Videoda, TOGG'un üretiminde bir yılda gelinen aşamaya da yer verildi.
  Batarya konusunda Farasis ile iyi niyet mektubu imzalandığı bilgisine yer verilen videoda, Türkiye'nin binek araçlar için batarya üretecek 6. ülke konumuna geldiği aktarıldı.
  Teknik özellikler ve donanım listesi tamamlandı
  Nikel oranının zengin batarya kimyası ile menzil avantajı sağladığı vurgulanan videoda, enerji depolamada ve farklı sektörlerde için üretim planlandığı, yenilikçi hücre geliştirilmesi ve Türkiye'de üretimi için yol haritası oluşturulduğu bilgisine yer verildi.
  Doğuştan elektrikli TOGG'un geldiği aşamayla ilgili de şu ifadelere yer verildi:
  Teknik özellikler ve donanım listesi tamamlandı. Elektrik mimarisi, batarya ve güç aktarma organları tasarımı tamamlandı. Sanal paketleme, ergonomi, performans ve güvenlik simülasyonları tamamlandı. Sanal ve fiziksel prototipler oluşturuldu. İleri sürücü destek sistemleri ve bağlantılılık mimarisi oluşturuldu.
  C-SUV modeli için 32 ülkede tasarım tescili alındı
  Stil tasarımı konusunda ise, tasarım ve mühendislik entegrasyonu yüzde 90 oranında tamamlandı. İç ve dış renk kombinasyonları, desen ve malzeme seçimleri tamamlanırken, C-SUV modeli için 32 ülkede tasarım tescili alındı. Ayrıca, TOGG Bilişim Vadisi Ofisi'nde tasarım stüdyosu kurulmaya başlandı.
  Tedarikçi seçimleri tamamlandı
  Paylaşılan videoda, C-SUV modeli için tedarikçi seçimlerinin de tamamlandığı bilgisi yer aldı. Bu kapsamda, yüzde 75'i Türkiye'de yerleşik olmak üzere 104 tedarikçi seçildi. Elektronik ve savunma sanayiinden tedarikçiler mobilite ekosistemine dahil edildi, tedarikçi havuzuna start-up firmaların katılımı teşvik edildi.
  "USE CASE Mobility" kavramı TOGG adına tescil edildi
  Öte yandan, "USE CASE Mobility" kavramı da küresel olarak TOGG adına tescil edildi. Mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturma çalışmaları başlatılırken, yüzde 85'i yerli olmak üzere 200 Start-up değerlendirilip görüşüldü. 40 start-up ile gizlilik sözleşmesi imzalanırken, 9 strat-up ile çalışma başlatıldı.
  Kurumlara veri entegrasyonu ve işlenmesi konusunda da çalışmalar başlatıldı. Yaygın şarj altyapısı için ilgili paydaşlarla da çalışma başlatıldı.
  Dijital mecralarda takipçi sayısı yükseldi
  TOGG, dijital mecralarda da takipçi sayısını yükseltmeye devam etti. Linkedin'de 240 bin takipçi sayısına ulaşan TOGG, Twitter'da 390 bin, Instagram'da da 120 bin takipçi sayısına yükseldi.
  Kullanıcı arayüzü tasarımı başlatıldı
  "TOGG" tüketici markası ismi olarak belirlenirken, marka bilinirliği ve desteği yüzde 90 seviyesine yükseldi. Ayrıca, Türkiye ve Almanya'da hedef grup analizleri yapılarak, kullanıcı arayüzü tasarımı da başlatıldı.
  Çalışan sayısı 280'e ulaştı
  TOGG ekibinde çalışan sayısı 113 kişiden 280 kişiye ulaştı. 86 kişi olan mühendis sayısı ise 220'ye yükseldi. 17 kişiye ulaşan tersine beyin göçü ile de küresel yetkinlik ve tecrübeler Türkiye'ye geri kazandırıldı. Pandemi döneminde ise toplam çalışan sayısı ikiye katlandı.
  Fabrika hakkında da bilgilerin yer aldığı videoda, Gemlik tesislerinde inşaatın, planlara uygun olarak 18 Temmuz 2020'de başladığı kaydedildi.
  Çalışmalar kapsamında, zemin güçlendirme kolonu üretiminde 24 bin 400 adede ulaşıldı. Enerji, boya, gövde binaları zemin güçlendirmesi tamamlanarak beton dökümüne başladı.
  Ayrıca, üretim hatları için de makine teçhizat alımına başlandı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.