Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

İpucu Elektrikli Otomobil Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,345
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Ulaşım ihtiyacını çevre dostu bir çalışma prensibi ile gerçekleştirme konusunda öncü olan elektrikli otomobiller, henüz yeni bir teknoloji olduğundan hakkında bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Elektrikli otomobil almadan önce bilinmesi gerekenler hakkına bilgi sahibi olunduğunda, istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek araç seçimi yapılabilmektedir.

Geleneksel araçların çevreye olan olumsuz etkileri düşünüldüğünde elektrikli otomobiller dünya için mutlaka gerekli bir teknolojidir. Daha temiz emisyonlar sağlayan elektrikli otomobiller, böylece çevrenin daha iz kirlenmesini ve daha yeşil bir çevrenin oluşmasını desteklemektedir.

Elektrikli otomobil almadan önce bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Özellikler: Elektrikli otomobil üretici firmaları, farklı segmentlerde araçlar tasarlamaktadır. Elektrikli otomobil satın almadan önce aracın elektrik motoru ve pil paketleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Aracın teknik özellikleri, performansı ve konforu etkilemektedir. Gereksinimlerinize ve isteklerinize uygun olan aracı seçmeniz gerekmektedir.
  • Yazılım Güncellemeleri: Teknolojik gelişmelerin entegre edildiği elektronik otomobillerde yazılım desteği bulunmaktadır. İleri teknoloji ile donatılan bu araçlardaki yazılımlar farklı işlevlere sahiptir. Satın alınacak aracın yazılım desteği ve güncellemeleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bazı firmalar güncelleme desteğini ücretsiz bazıları ise ücretli olarak sunmaktadır.
  • Sürüş Aralığı: Elektrik araç alırken en çok merak edilen noktalardan biri sürüş aralığı yani kat edilebilecek yol mesafesidir. Elektrikli otomobillerin 100 kilometrenin üzerinde bir sürüş menzili sağlaması beklenmektedir. Üst segmentte yer alan araçlarda ise menzilin daha da artması talep edilmektedir.
  • Pil Ömrü: Elektrikli otomobillerde yer alan pil takımı, aracın en önemli ve pahalı parçalarından biridir. Yeşil bir dünya için ihtiyaç duyulan elektrikli otomobilleri satın almadan önce pil takımını incelemeli ve satın aldıktan sonra pil ömrünü uzun süre sağlıklı tutmak için özen göstermelisiniz.
  • Şarj Altyapısı: Elektrikli arabalar ev, işyeri, AVM ve istasyonlarda şarj edilebilmektedir. Fakat bulunduğunuz bölgedeki elektrikli şarj istasyonları sayısı önemlidir. Henüz yeni yaygınlaşmaya başlayan bir teknoloji olmasına rağmen Türkiye’de büyük şehirlerde çok sayıda şarj istasyonu bulunmaktadır. Diğer illerde ise yaygınlaşmaya devam etmektedir.
  • Şarj Seçenekleri: Elektrikli otomobiller yavaş şarj, standart şarj ve hızlı şarj gibi çeşitli seçenekler ile bataryalarını doldurabilmektedir. Yavaş ve standart şarj yöntemi, ev ve işyeri gibi alanlara kurulabilmektedir. Hızlı şarj cihazları ise diğerlerine kıyasla daha pahalı olduğundan ancak büyük işletmelerde ve istasyonlarda görülebilmektedir. Elektrikli otomobil almadan önce mutlaka şarj seçenekleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
  • Satış Sonrası Destek: Satış sonrası servis ve teknik destek, satışı yapılan tüm ürün ve hizmetler için gerekli olan detaylar arasındadır. Satın alınan elektrikli aracın yüksek kullanıcı memnuniyeti sunması ve satış sonrasında servis ve teknik destek hizmeti sağlaması önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.