Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

 • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
 • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Yerli Otomobili Kimler Üretecek?

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

Yerli Otomobili Kimler Üretecek?​

 • Yerli Otomobili Kimler Üretecek? Halka arzının dört gözle beklendiği yerli otomobil ile ilgili ayrılar belli oldu ve yerli otomobili kimler üretecek sorusu cevabını buldu. Yapılan açıklamalara göre imzalar atıldı ve buna göre yerli otomobil üretimi 62 firma tarafından gerçekleştirilecek. Yerli otomobil 2019 senesi bitmeden son şeklini almaya başlıyor ve ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

  Yerli Otomobili Kimler Üretecek?​

  Henüz yerli otomobil ismi de netlik kazanmamışken, 27 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan ilk gösterimde yerli otomobilin isim bilgisinin de verilmesi bekleniyor. Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından gerçekleştirilen tarihi proje, 2021 yılında seri üretime başlayacak ve elektrikli SUV otomobil modelinin parçaları Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri tarafından üretilecek. TOGG yapılan görüşmeler sonucunda 62 firmayla anlaşmaya oturdu ve bu firmalardan bazıları ile anlaşmaya vardı. TOGG CEO’su olan Gürcan Karakaş, TAYSAD’ın gerçekleştirdiği toplantıda 62 firma ile görüşme halinde olunduğu ve bunların bir çoğunluğu ile anlaşmaya varıldığı dile getirdi. Aynı zamanda, global çerçevede otomotiv sektörünün büyük bir dönüşüm geçirdiğine vurgu yapan Karakaş, sürdürülebilir bir otomobil ihracatı için TOGG’u kurduklarını belirtti.

  Yerli Otomobil İhracatı Ne Zaman Yapılacak?​

  Yerli otomobili kimler üretecek sorusundan sonra cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de yerli otomobilin ihracatının ne zaman başlayacağı oldu. 2019 Aralık ayında ilk gösterimi ve yerli otomobil tanıtımı yapılacak olan elektrikli SUV araçların ilerleyen zamanlarda 4 ya da 5 farklı modelinin üretileceği biliniyor. Üretimin gerçekleşmesinin ardından iç pazarda satışa sunulacak olan araçların yurtdışına ihracatının iki yıl sonra yani 2024 yılında yapılması planlanıyor. Türkiye sınırları içerisinde 2022 yılında satışı yapılacak olan yerli ve milli araçların parçalarını ise yerli olan yan sanayi firmaları karşılayacak. 2021 yılında seri üretimin başlayacağı ön görülen ve 2022 senesinin ilk yarısında yollarda olması hedeflenen yerli ve milli otomobil projesine göre araçlar yüzde yüz elektrikli olacak ve 2030 yılına kadar model sayısı beşe çıkartılacak. 2030 yılına kadar kullanımda olan araçlara ise yenilemeler gelecek.

  Yerli Otomobilin Fiyatı​

  Bu Sorudan sonra da Yerli otomobil ile ilgili olarak merak edilen sorular oldukça çok. Yerli otomobil kimler tarafından üretilecek sorusunun yanı sıra esas olarak bu otomobillerin fiyatının ne olacağı merak konusu. 2021’de seri üretim yapılacak ve 2022 yılının ilk çeyreğinde halkın satışına sunulacak olan otomobillerin fiyatının ne olacağı henüz netlik kazanmış değil ve yerli otomobil motoru ile ilgili bilgilerin de yapılacak olan toplantıda duyurulması bekleniyor. Fakat otomobillerin satışa sunulmasının ardından, küresel pazarda da etkili olacak bir rekabetin içine girileceği düşünülüyor. Her ne kadar yerli otomobil fiyatı hakkında çeşitli fikirler ve tahminler ortaya atılsa da gerçek bir fiyat belirlemesi henüz yapılmadı. 2022 senesinde satışa sunulacak olan bu araçlar için ön sipariş ya da ön ödeme alınması da söz konusu değil. Yerli Otomobili Kimler Üretecek yazımızı beğendiyseniz eğer sizleri Yerli otomobil için geri sayım başladı adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.