Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek? Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’de üretimi yapılacak olan, tamamen yerli ve milli olacak olan otomobilin üstü kapalı da olsa sosyal medyada görüntüleri paylaşıldı. Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek adlı yazımıza devam ediniz.

Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek​

Tanıtım toplantısına günler kala gerçekleşen bu hareket kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve merakın iyice doruğa ulaşmasına neden oldu. Yerli otomobillerle ilgili olarak pek çok soru cevap bulmayı merak ederken, en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de yerli otomobil ne zaman seri üretime geçecek halkın beğenisine sunulacak oldu. Yerli otomobil 2019 yılı bitmeden kamuoyunun bilgisine sunulacak ve yerli otomobil prototip bilgisi hakkında merak edilenler görsel olarak paylaşılacak. 27Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerli ve milli otomobil tanıtım toplantısında, merak edilen pek çok soru cevaplarını bulacak. Daha önce yapılan açıklamalara göre; çalışmaları başlayan ve büyük gelişme kaydedilen yerli otomobil projesinde 2021 yılında seri üretime geçilecek. Fakat yapılacak olan tanıtım toplantısında yerli otomobil ne zaman seri üretime geçecek sorusunun cevabının net olarak verileceği düşünülüyor.

Yerli Otomobil Tanıtım Toplantısı Nerede Yapılacak?​

Herkesin dört gözle beklediği yerli otomobil tanıtım toplantısı 27 Aralık 2019 günü, 2018 yılından beri faaliyette olan Bilişim Vadisi’nde yapılacak. Bu toplantının Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek olması stratejik bir önem taşıyor. Çünkü yerli otomobil üretimi tam da burada yapılacak ve önce Türkiye’nin iç pazarına ve daha sonra da Dünya’ya sunulacak. Geçekleştirilecek olan yerli ve milli otomobil tanıtım toplantısına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılması ve yerli otomobil prototipini tanıtması ile birlikte kullanması bekleniyor. Yerli otomobil fiyatı bilgisinin ve yerli otomobil ne zaman seri üretime geçecek sorusunun bu toplantıda cevap bulacağı da düşünülüyor.

Yerli Otomobil Özellikleri Neler Olacak?​

Yerli otomobil ne zaman seri üretime geçecek sorusundan daha çok merak edilen bir soru var ki o da; ilk yerli otomobil özelliklerinin neler olacağı. Şu ana kadar gelen bilgilere ve yapılan açıklamalara göre; ilk yerli ve milli otomobil C segmentinde olacak ve elektrikli SUV özelliği taşıyacak. Büyük bir dönüşümün parçası olarak bu otomobillerle birlikte, Türkiye’nin her yerinde elektrikli benzin istasyonları oluşturulacak ve sayısı arttırılacak. Bu nedenle, yerli ve milli otomobil üretimine başlanması ve seri üretime geçilerek halka sunulması çok geniş kapsamlı bir projeyi kapsıyor. Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek Bilişim Vadisi’nde üretilecek olan ve çeşitli yan sanayi yerli üreticilerinin tedarikini gerçekleştireceği olduğu bu projede, öncelikli olarak Türkiye genelinde 2 bin kişi ile anket yapıldı ve elde edilen sonuçlara göre yerli otomobil planlamasına geçildi. Bu sebeple, üretilecek olan bu araçlar Türkiye’de ihtiyaç duyulan araçlardır ve tamamen halkın isteğine göre tasarım yapılmıştır. Yerli otomobillerin C segmentinde olması da anket sonucu elde edilen bilgiler nedeni ile gerçekleşmiştir. Araçların iç ve dış tasarımlarında da yine anket sonuçları belirleyici olmuştur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.