Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar?

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar? Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı? bu soru vatandaşın fazlası ile merak ettiği konulardan biridir. Günlerdir beklenen yerli otomobilin 27 Aralık 2019' da prototipinin tanıtımı yapıldı. Katılımcıların ilgi ile incelediği yerli otomobil, birçok kişiden tam not alırken yüksek teknik özellikleri ile göz doldurdu. Yaklaşık 9 yıldır devam eden bu proje, yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yerli otomobil için ayrılan bütçe ne kadar?​

Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı? Yerli otomobil hem teknik özellikleri açısından hem de tasarım açısından son teknoloji özelliklerine sahiptir. Araçta bulunan çeker versiyon 200 beygir gücüyle 4,8 saniye içerisinde 100 km/sa kadar hızlanırken, 400 beygir gücünde ise 7,6 saniyede hızlanabilecek. Araçta bulunma 300 menzilli 500 Menzil opsiyon seçeneğiyle kişiler konforlu bir yolculuk yapabilecek. 30 dakikada hızlı şarj özelliği sayesinde %80 batarya dolumu sağlanması da oldukça ön plana çıkıyor. Ayrıca araçta bulunan otonom sürüş sistemi sayesinde araç geldiğinden dur kalk yapabilecek ve yollarda oluşan sorunları önceden belirleyerek sürücü yönlendirebilecek. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra sürekli internete bağlı olması sayesinde yerli otomobil güncellemeleri internet üzerinden alabilecek. Ayrıca sürekli internete bağlı olması da yolla ilgili navigasyon desteği almasını da sağlayabilecek. Ayrıca yerli otomobilin fren sistemi de geri kazanımlı frenleme özelliğine sahip olacak. Ayrıca araç inişli çıkışlı Yolları öğleden belirleyerek sürücüye yola göre direksiyon tutuş desteği sağlayacak. Tüm bu son teknoloji teknik özellikler yerli otomobil TOGG için ayrılan bütçe ne kadar? sorusunun merak uyandırmasına neden oluyor. Yerli otomobil için Önümüzdeki 15 yıl yaklaşık 22 milyar dolarlık bir yatırım miktarı ayrıldı. Yerli Otomobile Devlet Ne Kadar Bütçe Ayırdı sorusuna cevabımız 22 Milyar Dolarlık bir rakamdır.

Yerli Otomobil Satışa Ne Zaman Çıkarılacak?​

Yerli otomobil TOGG için ayrılan bütçe ne kadar? sorusunun 22 milyar olduğunu öğrenen vatandaşlar yerli otomobilin ciddiyeti ve başarısının ne kadar büyük olduğunun farkına vardı. 27 Aralık 2019 yılından lansmanı yapılarak tanıtımı yapılan yerli otomobil Bursa'da oluşturulacak özel bir alanda üretime geçeceği bildirildi. Aracın 2021 yılında seri üretime geçirileceği belirtildi. Bunun yanı sıra 2022 yılının ikinci yarısında ise tamamen satışa çıkarılması planlanıyor. Satışa çıkarılacak olan ilk 100 adet yerli otomobil marka C-Suv modeli olacak. İlk olarak satışa sunulacak olan modeller C-Suv, Sedan ve sürpriz bir model olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Sedan modelinin de önümüzdeki günlerde prototipinin satışa sunulması planlanıyor. Ancak Sedan modelinin prototipi yürüyen olmayacak. Yerli otomobilde 10 yıl içerisinde toplam 5 adet model üretimi yapılacak. Önümüzdeki yıllar içerisinde C-Suv ve Sedan modelleri yenilenerek son modelleri satışa çıkarılacak. Her yıl içerisinde toplam 175 bin yerli otomobil üretiminin yapılması planlanıyor. Yerli otomobil için devlet şimdiden 30 bin adet siparişte bulundu.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.