Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Türkiye Otomobili Girişim Grubu

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
Yerli Otomobilin ismi ne olacak? Yerli otomobilin markası ne olacak? Tüm bu sorulara bu gün yanıt vereceğiz. Yerliotomobil.org sitesini açtıktan sonra bana sorulan sorular içinden önemlileri sizlere araştırıp cevaplar yazıyorum. Bu gün de sizlere Yerli otomobilin markası ne olacak? yada Yerli Otomobilin ismi ne olacak? bunun cevabını vereceğim.

Yerli Otomobilin ismi ne olacak?​

Yerli otomobilin markası ne olacak? sorusunun cevabını yakından inceleyelim. Şahsi görüşümü ve TOGG resmi Twitter hesabındaki paylaşımı sizlere açıklayacağım. Öncelikle arkadaşlar kendi görüşüm şu şekilde; Bence arabanın isminin TOGG kalması muhtemel görünüyor. Bana soracak olursanız bu isim özdeşleşti. Fakat yerli otomobil girişim grubu bizleri ters köşe de yapabilir. Bunun için henüz bu konuya cevap vermek oldukça zor diyebilirim. Genelde bu tür yeniliklerde önce bir pazar araştırması yapılıp isim bulunur. Daha sonra kamuoyuna sunulur ve üzerinde fikir birliğine varılan isim marka ismi olarak ortaya çıkar. Bu tür teknolojik yenilikler de de işleyiş böyledir. Fakat bizim üretimine başlayacağımız bu otomobil için öncelikle TOGG ismi kullanıldı. Bunun açılımı da Türkiye Otomobili Girişim Grubu'nun baş harfleri oldu. Kısaltma manasında bunu kullandılar. Fakat enteresan bir şey oldu ve Türk Halkı bu ismi benimsedi. Bu yüzden de daha güzel bir isim bulunmaz se bu isim kalabilir bu benim kişisel görüşümdür. Yani Yerli Otomobilin ismi ne olacak?, Yerli otomobilin markası ne olacak? sorusuna koşullu bir cevabım olmuş oldu. Daha iyisini bulamazlar ise yerli otomobilin ismi TOGG kalacaktır. Bunun da sebebi halkın benimsemesi diyebilirim. Şimdi gelelim TOGG Twitter hesabındaki marka süreci paylaşımına; Burada da benim dediklerimi yapacaklar. Buna dair bir slayt hazırlanmış ve paylaşılmıştır. Bu video da aşağıdadır. Hemen sizlere o videoyu gösteriyorum. Yukarıdaki paylaşımda da anlaşılacağı gibi henüz belirlenmeyen bir marka göreceksiniz. Belli stratejik adımlar atıldıktan sonra markalaşma sürecine girilecek ve bu adımlardan sonra marka belirlenecektir denilmiş. Videonun özünde ise araştırma seçenekleri var. Bunlar aşağıda mevcuttur.
  • Beklenti pazar araştırması
  • Hedef kitlenin belirlenmesi
  • Bilinçaltı beklenti araştırması
  • Marka özünü tanımlama
  • Marka adını belirleme ve test etme
Yukarıdaki aşamalar ile Yerli otomobilin markası ne olacak? veya Yerli Otomobilin ismi ne olacak? bunlara çalışılacaktır. Hemen hemen herkesin beklediği cevap bu şekildedir. Marka ismi ne olacak sorusu herkesce merak edilmektedir. Sosyal medya analizi de bu kavramlar arasında yer edinmelidir. Çünkü yapılacak kamuoyu araştırmasında sosyal medya en doğrudan iletişimin sağlandığı yerdir. Bu yüzden sosyal medya üzerinden araştırılması daha da kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır. SORU: Marka ismi ve amblemi sizce ne olmalı?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.