Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOOG'un Neresi Yerli?

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,345
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, kısa adıyla TOGG, 2018 yılında Türkiye'nin yerli otomobilini üretmek için kurulmuş bir girişimdir. Yerli otomobil, Bursa'da yapılacak olan fabrikada üretilecektir. Yerli otomobil, TOGG tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. İlk prototip modeli 2019 yılında tanıtılmıştır ve 2022 yılında seri üretime geçmesi planlanmaktadır.

TOGG Otomobilin Amaçları Nelerdir?

TOGG, Türkiye'nin otomotiv sektöründeki mevcut durumunu değiştirmeyi hedeflemektedir. Hem otomobil üretimi hem de otomobil parçaları üretimi açısından yerli üretimin artırılması amaçlanmaktadır. TOGG'un yerli otomobili ve parçaları, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki şirketler tarafından üretilecektir.

TOGG'un yerli otomobili, Türk mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. Yerli otomobilin tasarımı, Türk kültürü ve tarihiyle uyumlu bir şekilde yapılmıştır. Otomobilin tasarımında Türkiye'nin tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel özellikleri ve modern mimarisi dikkate alınmıştır.

TOOG'un neresi yerli? Hangi kısımları bize ait? Denildiği zaman ilk akla gelen kısım batarya kısmıdır. Yerli otomobilin bataryası, Türkiye'de üretilen Farasis marka bataryalardan oluşacaktır. Batarya teknolojisi, yüksek enerji yoğunluğu ve uzun ömür gibi özellikleri sayesinde, Türkiye'nin elektrikli araç sektöründeki rekabet gücünü artıracaktır. Yerli otomobilin motoru, TOGG tarafından geliştirilmiştir. Motor, yüksek performans, düşük emisyon ve yüksek verimlilik gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Hangi Parçalar Yerli Üretim?

Yerli otomobilin parçaları
hangileridir? TOOG'un neresi yerli? Bu parçaları kimler üretecek? Sorularının cevabı ise gayet açık bir şekilde cevaplanmıştır. Türkiye'deki birçok sanayi ve teknoloji şirketi tarafından üretilecektir. Batarya, motor, şanzıman, süspansiyon, şarj ünitesi, gösterge paneli ve şarj kablosu gibi birçok parça Türk şirketleri tarafından üretilecektir. Bu sayede, yerli otomobilin üretimi Türkiye'de yapılacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Yerli otomobilin üretimi, Türkiye'nin otomotiv sektöründe önemli bir dönüm noktası olacaktır. Türkiye'nin otomotiv sektöründeki mevcut durumu, yüksek oranda ithalat ve düşük katma değerli üretim şeklindedir. TOGG'un yerli otomobili sayesinde, Türkiye otomotiv sektöründe daha fazla katma değerli üretim yapabilecek ve yüksek oranda ithalat bağımlılığı azaltabilecektir. Ayrıca, yerli otomobil sayesinde Türkiye, otomotiv sektöründe teknolojik olarak daha da gelişecek ve dünya pazarında daha fazla söz sahibi olacaktır.

Yerli otomobil projesi, sadece otomotiv sektörüne değil, aynı zamanda diğer sektörlere de olumlu etkileri olacaktır. Yerli otomobilin üretimi, otomotiv parçaları üreten birçok şirkete yeni iş fırsatları sunacaktır. Ayrıca, yerli otomobilin üretimi için gerekli olan altyapı, teknoloji ve eğitim yatırımları, Türkiye'nin genel sanayi yapısının gelişmesine de katkıda bulunacaktır. Yerli otomobil projesi, Türkiye'nin geleceği için umut verici bir proje olma özelliği taşımaktadır.
 
Bilgilendirme için teşekkürler.
Türkiye'nin otomobili TOGG
 
Motor togg tarafından geliştirildi ise neden WAT motor gibi yerli firmalara ürettirilmedi de bosch firmasından alındı?
 
Mercedes neden bazı araçlarının motorunu Renault'tan alıyor?
 
Mercedes neden bazı araçlarının motorunu Renault'tan alıyor?
Mercedes bu durumda motor geliştirme maliyetlerine de katlanmıyor. Kendini ispatlamış bir motoru tedarik ederek süreci yürütüyor.

Benzer denkliği togg için kurabilmemiz, ancak bosch tarafından geliştirilmiş bir motorun doğrudan tedariki durumunda olurdu.

Konunun açılış girdisinde ise motorun togg tarafından geliştirildiği söyleniyor. Bu durumda geriye geliştirilmiş motorun üretimi için yüklenici belirlemek kalıyor.
Bu iş için neden yerli bir yüklenici tercih edilmedi?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mehmet Off/Topic 0 28
Mehmet Off/Topic 0 33
Mehmet TOGG Genel 0 70

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.