Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG'un Parçaları Nereden?

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,348
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Türkiye'nin otomobil sektöründeki yerlileştirme çalışmaları kapsamında üretilen TOGG, ilk yerli otomobil olma özelliği taşıyor. Ancak bir otomobilin üretiminde yüzlerce hatta binlerce farklı parçanın bir araya gelmesi gerekiyor. TOGG'un parçaları da bu noktada merak edilen konular arasında yer alıyor. TOGG'un parçaları nereden temin edildiği ve ne kadarının yerli üretim olduğu, aracın gerçek anlamda ne kadar yerli olduğuna dair önemli ipuçları veriyor.

TOGG'un Parçaları Nereden Temin Ediliyor?

TOGG'un parçaları
nereden konusunda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, yürütülen çalışmalar doğrultusunda parçaların tedarik zincirinin oluşturulduğu biliniyor. Otomobil sektöründe, bir aracın üretimi için gerekli olan parçaların genellikle tedarik zinciri içinde yer alan farklı firmalar tarafından üretiliyor. Bu sebeple TOGG'un parçalarının da benzer bir şekilde tedarik zinciri içinde farklı firmalar tarafından temin edildiği düşünülüyor.

TOGG'un Parçaları Ne Kadarı Yerli?

TOGG'un parçaları ne kadarının yerli olduğu ise şu an için net bir bilgi olarak açıklanmadı. Ancak TOGG'un yerli otomobil olarak lanse edilmesi, parçalarının büyük bir bölümünün yerli üretim olması gerektiği anlamına geliyor. TOGG'un üretiminde yerli parça kullanımı sadece aracın yerlilik oranını arttırmakla kalmayıp aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

TOGG'un Yerli Parça Kullanım Oranı Ne Kadar?

TOGG'un yerli parça kullanım oranı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, 2021 yılında yaptığı açıklamada, TOGG'un yerli parça kullanım oranını yüzde 50'nin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Bu hedefin gerçekleştirilmesi halinde TOGG, gerçek anlamda yarı yerli bir otomobil olarak piyasaya sürülecek.

TOGG'un Yerli Parça Kullanım Oranını Arttırmak İçin Yapılan Çalışmalar

TOGG yerli otomobil
olma hedefine paralel olarak yerli parça kullanım oranını arttırmak için birçok çalışma yürütüyor. Bu kapsamda, TOGG'un üretim sürecinde kullanacağı parçaların tedarik zinciri oluşturuldu. Ayrıca TOGG, yerli parça üretimini teşvik etmek ve yerli tedarikçilerin kapasitelerini artırmak amacıyla birçok işbirliği anlaşması imzalamıştır. TOGG'un parçaları nereden, Türkiye'de kimler üretiyor kısmına gelecek olursak örneğin; TOGG ile Bursa'da faaliyet gösteren otomotiv şirketleri yerli parça üreten şirketler arasındadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.