Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG’un batarya tedarikçisi Farasis, geliştirdiği yeni nesil pilden ödül aldı

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

TOGG’un batarya tedarikçisi Farasis, geliştirdiği yeni nesil pilden ödül aldı​

Farasis, geliştirdiği 4ncü nesil lityum-ion pil hücresi adına, ABD Otomotiv Araştırma Konseyi (USCAR) tarafından takdir ödülüne sahip oldu. TOGG’un batarya tarafındaki tedariğini sağlayacak olan Çin menşeli batarya firması Farasis’in Kaliforniya’daki ekibi tarafından geliştirilen yeni nesil hücre, yüksek enerji yoğunluğuna ve düşük maliyet özeliklerine sahip.

Önemli Noktalar:

Farasis, otomotiv teknolojisi kritik Wh/L yüksek enerji yoğunluğunu aynı anda yakalarken, ABD Pil Konsorsiyumu (USABC) 2023 yılı Elektrikli Otomobil hücre maliyet hedefini karşılayabilen ilk firma oldu.
Farasis Elektrikli Otomobil programı tarafından sağlanan nihai hücreler, USABC içindeki Elektrikli Otomobil programlarının en yüksek enerji yoğunluğunu (Wh/L) gösterdi.


Bu nihai teslim edilebilir hücrelerin yüksek enerji yoğunluğu, düşük maliyetli özellikleri, aynı zamanda yeterli Döngü ömründen fazlasını sunarken, Farasis Elektrikli Otomobil programını USABC için büyük bir başarı öyküsü haline getirmeye yardımcı olacak.
Aynı hücreye entegre edilmiş ve iyi bir yaşam performansına sahip iki gelişmiş malzemenin fizibilitesinin Farasis gösterimi, gelecekteki pil teknolojileri için farklı bir yönde artan araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmeye de hizmet etti.
Farasis, pil hücrelerinde anot malzemelerinin bir parçası olarak yüksek enerjili Si-C kompozit kullanarak kabul edilebilir çevrim ömrü gösteren ilk tedarikçi oldu.
Ek olarak, Ni açısından zengin bir NMC katodunun Si içeren anot malzemeleriyle, Elektrikli Otomobil formatındaki pil hücrelerinde eşleştirilmesi değerli bir analitik kap oluşturuyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.