Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Yerli Üretim Aracın İhracatı

TOGGTR

Üye
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
20
Aldığı Beğeni
4
Togg yabancılara satılacak mı merakı, yerli üretim otomobilin yurt dışı satışlarının ne durumda olacağı konusunda, pek çok insan için soru işareti denilebilir. Yerli malı üretimin ilk satış adresi Türkiye olmakla beraber, ileriki yıllarda yurt dışına satışının yapılacağı duyurulmuştur. Yurt dışından da beklenti oldukça yüksek olduğundan, bununla ilgili stratejik planlamalar yapılmaktadır.

Togg yöneticilerinin yaptığı açıklama doğrultusunda, 2024-2025 yılları arasında yurt dışına açılacağına dair bilgi verilmektedir. Bununla ilgili net bilgilerin ileriki zamanlarda verilmesi de söz konusudur. Yerli tasarım otomobilin öncelikle ne zaman satışa sunulacağı ve ardından hangi ülkelerde satılacağı da ilgiyle beklenmektedir. Ülkemizde ve dünyada satışa sunulduğunda, hangi fiyat bandında atılacağına dair henüz netlik yok denilebilir.

images


Togg Milli Aracının Yurt Dışına Satış Süreci

Togg yabancılara satılacak mı hakkında söylentilerin olması ve farklı modellerle birlikte piyasada olmasına hazırlıklar yapılması, ülkede büyük bir gurur kaynağı haline gelmiş durumdadır. Piyasa koşulları göz önünde bulundurularak, halkı sıkıntıya sokmayan bir fiyat belirlemesi yapılacağı açıklanmıştır. Milli arabanın yurt dışına satışı için şu şartların oluşmasının beklendiği ifade edilmektedir;

  • Öncelikle Türkiye’de başarılı olmasının düşünülmesi çünkü ülkesinde başarılı olmayan araçların yurt dışında daha zor başarılı olacağı kanısına varılmış olması
  • Sürecin tamamlanmasıyla, Avrupa’nın gözlemlenip, böylece büyük Avrupa ülkelerine ihracata başlanması
  • İhracat için seçici olunması ve öncelikle yakın ülkelere öncelik verilmesi ve İskandinav ülkelerinin bu anlamda öncelikli ülkeler arasında olması
Geleceğe yönelik deneyimler konusunda üretim tesisinde genişlemeye gidilebileceği bir yandan belirtilmektedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.