Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG Sosyal Platformlarda

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
TOGG nedir? Yerli otomobilin üretileceğine dair yapılan açıklamalarla birlikte TOGG’nin ne olduğuna dair de kamuoyunda ciddi bir merak oluşmaya başladı. Peki, bu TOGG nedir?

TOGG nedir?​

Ülkemizin yerli otomobilinin üretim sürecinin hız kazanmasıyla birlikte, farklı kavramlar da karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle ilk yerli otomobile dair, detaylı bilgi paylaşımı ve açıklamalarla nabzı tutan TOGG Türkiye’nin Yerli Otomobili Girişim Grubu anlamına geliyor. Yerli otomobile dair yeni görüntüleri de paylaşan TOGG yani Türkiye’nin Yerli Otomobili Girişim Grubu tüm süreci yakından takip ediyor. Proje içerisinde yer alan diğer şirketlerin de bu girişim grubuna dâhil olduğu biliniyor.

TOGG Sosyal Platformlarda​

Kitle iletişim araçlarının gelişmesi ile birlikte, ister özel ister devlet kaynaklı olsun hemen her projenin, sosyal medya kanalıyla temsili söz konusu oluyor. Kısa bir süre sonra tanıtımı yapılacak olan ilk yerli otomobile ilişkin gelişmeleri ise, TOGG’nin Twitter üzerinden yatığı güncel paylaşımlarla takip edebiliyorsunuz. TOGG nedir? Sorusuna yanıt olarak, ülkemizin ilk yerli otomobilini üretecek olan şirketler grubunun bir araya gelmesiyle birlikte oluşan girişimci topluluğudur diyebiliriz.


TOGG’de Hangi Şirketler Bulunuyor?​

Yerli otomobilin üretimine dair belli yüzdelerle güçlerini birleştiren şirketlerin bir araya gelmesiyle oluşan Yerli Otomobili Girişim Grubu yani TOGG, 25 Haziran 2018 tarihi ile kuruldu. TOGG çatısı altında bulunan şirketler, Zorlu Gurup, Kök Grubu, BMC, Anadolu Gurubu, Türkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği güçlerini birleştirerek ülkemizin yeni otomobilini üretmek için üzerlerine düşeni yapıyor. Detaylı yazı: Yerli Otomobili Kimler Üretecek? Son teknolojik tasarımlarla yeni nesil bir yerli otomobil üretimi için kolları sıvayan TOGG, elektrikli ve aynı zamanda bağlantılı olarak ifade edilen otomobiller geliştiriyor. Üretilecek otomobil yerli sermaye olmasının yanı sıra, doğaya dost enerjilerle destekleniyor. Üretilecek olan yerli otomobil, elektrikli olma orta büyüklüğe sahip C segmenti sportif ve çok amaçlı özellikleriyle kamuoyunun beğenisine sunulacak. Piyasaya sürülecek yerli otomobil etrafından oluşacak ağ sayesinde, farklı alanlarda faaliyet gösteren yeni iştiraklerin de ortaya çıkarılması hedefleniyor. TOGG nedir? Konusu ile ilgili olarak belirtilebilecek diğer bir nokta da, yeni iş fikirleri ve yeni ortaklıkların oluşmasını sağlayacağı olacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.