Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG şarj istasyonu sorununu daha şimdiden çözdü

Kabus34

Üye
Katılım
25 Eki 2022
Mesajlar
43
Aldığı Beğeni
0
Yaş
43
Yerli otomobil, ülkemizin en öncelikli beklentilerinden biri. Artık ya tamam ya devam düzeyine gelen bu istek, uzun bir zamandır TOGG ile gerçeğe dönme gayesi taşıyor. Nitekim gelen son haberler de, artık TOGG için geri sayıma geçebileceğimizi gösterdi.

Şirket CEO’su Gürcan Karakaş tarafından dün yapılan basın toplantısında sarf edilen sözler Türk halkına umut pompalarken, şirketten gelen yeni haberler bu söylemlerin sadece lafta kalmadığını da göstermiş oldu.

TOGG’u yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde TOGG’un iştiraki Trugo’nun ilk şarj istasyonları Bolu’da açılmıştı. İlk etapta aynı anda 12 farklı aracı şarj edebilecek 6 şarj istasyonunun oluşan bu sistemin, ilerleyen zamanlarda çok daha büyüyeceği kesin olsa da, bu rakamlar TOGG müşterilerini fazlasıyla korkuttu. Nitekim binlerce adet satılacak olan TOGG’un hepi topu bir avuç şarj istasyonuna muhtaç olduğu gibi yanlış bir düşünce yayıldı.

TOGG şarj istasyonu sorununu daha şimdiden çözdü

Bununla birlikte aynı gün yapılan bir diğer açıklamada, Vestel tarafından üretilen onlarca yeni Trugo şarj istasyonunun da şirkete teslim edildiği duyuruldu. Tabi bu açıklamada beklenen ferahlığı sağlamadı. Nitekim otomobil kullanıcısı istediği herhangi bir yerde aracının yakıtını koyarak yola devam etmeye alışkın olduğu için, bu gelişmeler doğal olarak kafalardaki soru işaretlerini gidermedi. Ancak beklenen haber bugün geldi.

TOGG’dan yapılan açıklamaya göre, dünya devi Shell ile bir ortaklık anlaşması imzalanarak Türkiye’deki 81 ilde bulunan 400 farklı Shell istasyonunda 600 farklı şarj ünitesi kurulacak. Üstelik bu daha sadece bir başlangıç. Yapılan anlaşmaya göre çok kısa bir süre içerisinde istasyon sayısı 600’e şarj ünitesi sayısı ise 1.000’e çıkarılacak. Üstelik İstanbul gibi trafiğin çok yoğun olduğu bölgelerde şarj istasyonu sayısı 25 km’de 1 adet olacak şekilde ayarlanacak. Yani artık bu araçları nerede şarj edeceğiz gibi bir derdimizin kalmadığını da söylemiş olalım.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.