Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Şarj İstasyonu Kim Üretiyor?

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,348
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Togg aracı hakkında birçok ayrıntılar yoğun olarak merak ediliyor. Bu ayrıntılar listesinde Togg şarj istasyonu kim üretiyor yer alıyor. Söz konusu ilk yerli ve milli araç modeli şarj istasyonu üretimleri Zorlu Energy Solution yani kısaltılmış adıyla ZES ve Türkiye Petrolleri firmasının ortaklaşa olarak üretimi yapılıyor. Her iki devasa firma işbirliği üzerinden Togg araç modelleri için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kısa ve uzun mesafeli olarak modern ve son derece şık şarj istasyonlarına yer verilecektir.

Bugün halen hali hazırda başta İstanbul,İzmir,Ankara,Antalya ve Muğla bölgesinden olmak üzere çok sayıda yeni şarj istasyonları hizmete sunulmuştur. İstasyonların tam donanımlı olması ve tabiki yüksek teknoloji üzerinden hizmete sunulması araç sürücüleri açısından memnuniyetle karşılanmıştır.

Togg Şarj İstasyonları Nedir?​

Togg araç modeli sadece elektrikle çalışıyor. Bu nedenle Togg şarj istasyonu kim üretiyor konusuyla birlikte bu araç modeli benzinli ve dizelli olmadığından sürücülerine yakıt konusunda büyük destek sunuyor. Dünya genelinden elektrikle çalışan yeni araç modelleri üretimlerine hızlı bir şekilde geçilmiştir. Bu bağlamda Tesla ve Togg gibi en popüler araç modellerinin çeşitli eşsiz özellikleri ve elektrikle aktif olması sebebiyle yoğun ilgi aldığının altını çizebiliriz.

Bu gibi modern yeni araçlar için ilgili bölgeler üzerinden yoğun olarak şarj merkezleri devreye sunulmuştur. Buradaki temel amaçsa, daima araç sürücülerinin ekonomik anlamda kendilerini daha avantajlı hissetmesinin sağlanmasıdır. Bu bakımda Togg şarj istasyonları araç sahiplerinin üzerinden ciddi anlamda maliyet yükünü kaldırıyor. Togg şarj istasyonları adından anlaşılacağı üzere sadece bu araç modeli için hazırlanan şarj merkezleridir. Bu şarj istasyonları İstanbul gibi en yoğun illerde yer aldığı gibi daha seyrek bölgelerde dahi yer verilmiştir.

Togg Evde Şarj Edilir Mi?​

Togg araç modeli ise gerek tasarımı ve gerek donanımı bakımdan son derece kaliteli ve sıradışı özelliklere sahiptir. Bu bakımdan Togg şarj istasyonu kim üretiyor konusunda detaylı araştırmalar yapılabiliyor. Togg araç modelinin en büyük avantajları arasında aracın bataryasının ev ve hatta işletme üzerinden bile kolay bir şekilde doldurulmasıdır. Söz konusu Togg şarj merkezleri kurucu firmaları tarafından bu yönde bile siz değerli Togg sürücülerine büyük kolaylık sağlanmıştır.

Böylece satın aldığınız Togg aracınızın bataryasını tercihiniz doğrultusunda ev veya işletmenizin konforunda kendiniz dakikalar içerisinde doldurabilirsiniz. Çünkü aracın biten bataryasının sadece 30 dakika içerisinde %80 oranında yeniden doldurulması söz konusudur. Bu bakımdan Togg ev ve işletmeniz üzerinden şarj etmede herhangi uzmandan destek almanıza gerek bulunmuyor. Sadece şarj cihazıyla verilen kullanım talimatı belgesini okumanız ve buradaki adımları sırasıyla uygulamanız yeterlidir.

Togg Araçlar Neden Elektrikli Sistemle Üretildi?​

Togg araç modeli elektrikli sistemle üretilmiş olmasının birçok nedenleri söz konusudur. Elektrikli araç üretimleri artık dünya genelinden çok daha yaygın olmuştur. Bu araç modellerinin benzin ve dizel araç modellerine oranla daha az yakıt harcaması sürücü memnuniyeti sağlamıştır. Bu bakımdan TESLA ve daha birçok benzeri türden dünya markası araç modellerinde elektrikli üretim söz konusudur. Bu modellere en son olarak Türkiye üretim merkezli olarak Togg araçlar katılmıştır. Söz konusu araç modelinin tamamen elektrik enerjisi üzerinden çalışması sürücülerin yakıt harcaması konusunda yüzünün gülmesini sağlamıştır. Böylece tıpkı Tesla araçlarında olduğu gibi Togg araçlarında elektrikli şarj istasyonlarının sürücüler açısından büyük faydalar sunduğu aracı geliştirilen CEO ve şarj istasyon kurucu firmaları tarafından dile getirilmiştir.

Togg Şarj İstasyonları Avantajları​

Togg şarj istasyonlarının eşsiz avantajları bulunuyor. Bu bakımdan aracınızı söz yer aldığınız bölgedeki en yakın Togg şarj istasyonundan güvenle bataryası doldurabilirsiniz. Togg şarj istasyonları yoğun alanlarda sadece 25 ve daha seyrek alanlarda ise sadece 50 km mesafe üzerinden hizmete sunulmuştur. Bu bakımdan aracınızın biten bataryasını yeniden şarj ettirmek için uzun uğraşlar vermeniz gerekmiyor. Söz konusu aracın şarj merkezlerinin en temel avantajları arasında modern bir şekilde hazırlanmış olmasıdır. Yukarıdaki geliştirici firmalar tarafından şarj merkezlerinin tam donanımlı olması için gerekli tüm adımlar atılmıştır. Böylece Togg araç sahiplerince takdir edilmiştir.

Togg Şarj İstasyonları Kullanımı​

Tabiki Togg şarj istasyonlarının son derece basit bir kullanıma sahip olduğunu vurgulayabiliriz. Bu bakımdan satın aldığınız Togg aracınızın şarj etmek için şarj istasyonuna başvurmanız gerekecektir. Buradan kullanım talimatı belgesindeki basit adımları takip etmeniz yeterlidir. Togg ilk batarya doldurma işlemi sonrasında aracınızın şarjını ikinci defasında çok daha kolay bir şekilde doldurabileceksiniz.
 
Trugo şarj istasyonları hakkında bilgi;


TOGG T10X için hızlı şarj kurulumu sonrası için kısa bir video

 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.