Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG Sahibi Kim?

TOGGTR

Üye
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
20
Aldığı Beğeni
4

TOGG Sahibi Kim?

TOGG sahibi kim sorusu pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Türkiye'nin yerli otomobilini üretmek amacıyla kurulmuş bir girişimdir. Bu proje, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir araya gelerek oluşturdukları bir konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

TOGG'un hissedarları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Anadolu Grubu, BMC, Kok Group, Turkcell ve Zorlu Holding gibi büyük şirketler yer almaktadır. Bu şirketlerin ortaklığı ile TOGG'un yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olduğu ve araçların tamamen Türkiye'de üretileceği belirtilmektedir. TOGG, Türkiye'nin yerli otomobil projesini hayata geçirmek için kurulan bir şirket olup, araba sahibi olarak henüz pazara sunulmamış olan otomobillerin kendi şirketi bünyesinde olacağı düşünülmektedir.

TOGG Araba Markasının Arkasındaki Ekip

TOGG sahibi kim diye sorulduğunda tek bir kişi aramak mantıksız olacaktır. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) projesinde yer alan ekip, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir araya gelerek oluşturdukları bir konsorsiyumdur. Proje, yerli otomobil üretimi hedefiyle yola çıkan ve Türkiye'nin ilk yerli otomobilini tasarlayan ve üreten bir ekip tarafından yürütülmektedir. Bu ekip, dünya otomotiv sektöründe tecrübe sahibi olan Türk mühendislerden oluşmaktadır. Proje kapsamında otomobilin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması için farklı alanlarda uzman kişiler çalışmaktadır. Projenin finansmanı ve yönetimi ise TOGG Yönetim Kurulu tarafından yapılmaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.