Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Parçaları Nerede Üretiliyor

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,345
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Türkiye'nin yerli otomobil projesi TOGG Türkiye'nin otomotiv sektöründe öncü olmasını hedefleyen bir girişimdir. Proje Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir araya gelerek oluşturdukları bir konsorsiyum tarafından yürütülmektedir. TOGG sadece Türkiye için değil aynı zamanda dünya pazarları için de tasarlanmış bir araç serisi sunmayı hedeflemektedir.

TOGG projesi Türkiye'nin otomotiv sektöründeki varlığını güçlendirmek ve ülkenin dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla başlatılmıştır. Projenin hedefi Türkiye'de otomobil üretiminin artması yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesi ve ihracatın artırılmasıdır.

TOGG projesi yerli otomobil üretiminde çevreye duyarlı teknolojilerin kullanımı elektrikli araçların üretimi ve sıfır emisyonlu araçların tasarımı gibi yenilikçi fikirlerle birlikte sıfır atık üretme ve karbon ayak izini azaltma hedefleriyle de uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

TOGG Modelleri Nelerdir?​

TOGG'un ilk modeli C-SUV olarak adlandırılan bir araçtır. Bu araç TOGG'un öncü teknolojileri ve üstün tasarımıyla birleştirerek yüksek performanslı ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır. C-SUV'un sıfır emisyonlu elektrik motoru ve çevreye duyarlı tasarımı çevre dostu bir alternatif sunarak gelecek nesillerin sağlıklı bir dünya için atılan adımlara destek sağlamaktadır.

TOGG projesi Türkiye'nin otomobil sektöründeki varlığını güçlendirmek ve ülkenin dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla başlatılmıştır. Projenin hedefi Türkiye'de otomobil üretiminin artması yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesi ve ihracatın artırılmasıdır. Bunun yanı sıra TOGG projesi Türkiye'nin teknoloji sektöründe de öncü bir konuma gelmesini hedeflemektedir.

TOGG projesinin yanı sıra araştırma ve geliştirme faaliyetlerine de önem vermektedir. Bu kapsamda araştırma merkezleri kurulmuş ve üniversitelerle işbirliği yapılmaktadır. TOGG sadece Türkiye'nin otomobil sektöründe değil aynı zamanda dünya pazarlarında da rekabet edebilecek bir marka olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle tasarım teknoloji ve üretim süreçleri gibi birçok farklı alanda işbirliği yapılmaktadır. TOGG'un partnerleri arasında otomotiv sektöründe lider konumda olan Bosch Farasis Pininfarina Siemens gibi firmalar yer almaktadır.

Togg Araç Segmentleri Nelerdir?​

TOGG yerli otomobil üretiminde sadece bir araç modeli değil aynı zamanda farklı araç segmentlerinde de yer alacak olan araç modelleri tasarlamayı hedeflemektedir. Bu sayede Türkiye'nin otomobil sektöründe farklı segmentlerdeki ihtiyaçlarına cevap verebilecek araçlar sunarak geniş bir müşteri kitlesine hitap etmeyi planlamaktadır.

TOGG'un yerli otomobil projesi Türkiye'deki otomotiv sektörünün gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Bu proje sayesinde Türkiye'deki otomotiv sanayisi daha ileri teknolojilere sahip olacak istihdam alanları genişleyecek ve Türkiye ekonomisine katkı sağlanacaktır.

Togg Yerli Otomobil Projesi Özellikleri​

TOGG'un yerli otomobil projesi Türkiye'nin otomotiv sektöründe öncü bir konuma gelmesini hedeflemektedir. Proje sıfır emisyonlu elektrikli araçlar tasarlayarak çevre dostu bir alternatif sunarak gelecek nesillerin sağlıklı bir dünya için atılan adımlara destek sağlamaktadır. Türkiye'nin teknoloji sektöründe de öncü bir konuma gelmesini hedefleyen proje araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle de yerli otomobil sektöründe öncü olmayı hedeflemektedir.

TOGG'un yerli otomobil projesi Türkiye'nin otomotiv sektörüne yön veren bir proje olma özelliği taşımaktadır. Projenin başarıya ulaşması için birçok farklı alan üzerinde çalışılmaktadır. Bu alanlar arasında tasarım teknoloji üretim süreçleri pazarlama lojistik gibi birçok farklı konu yer almaktadır.

Togg Otomobillerin Tasarımı​

TOGG'un yerli otomobil tasarımı dünya çapında tanınan İtalyan tasarım stüdyosu Pininfarina tarafından yapılmaktadır. Pininfarina otomotiv sektöründe 90 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren dünya çapında ünlü bir tasarım stüdyosudur. Yerli otomobilin tasarımı hem Türkiye'nin kültürünü yansıtan hem de dünya trendlerine uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Yerli otomobilin teknolojik altyapısı Bosch Siemens ve Farasis gibi dünya çapında lider firmalar tarafından sağlanmaktadır. Yerli otomobilin batarya teknolojisi Farasis firması tarafından geliştirilmektedir. Farasis dünya çapında lider bir batarya üreticisidir ve Tesla gibi birçok önemli otomotiv firmasına da batarya tedarik etmektedir. Bu nedenle yerli otomobilin batarya teknolojisi de oldukça güvenilir bir seviyededir.

Togg Nerede Üretiyor? Üretim Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?​

Yerli otomobilin üretim süreçleri de oldukça modern bir şekilde tasarlanmaktadır. TOGG Bursa'da bulunan Gemlik'teki fabrikasında yerli otomobil üretimini gerçekleştirecektir. Fabrika dünya standartlarına uygun olarak tasarlanmaktadır ve üretim süreçleri de modern teknolojilerle desteklenmektedir. Yerli otomobilin üretimi sırasında çevre dostu üretim teknikleri kullanılarak çevre korunması da önemsenmektedir.

Yerli otomobilin pazarlama stratejisi de oldukça önemlidir. Yerli otomobilin Türkiye'deki ve dünya genelindeki pazarlama faaliyetleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek aracın tanıtımı ve satışı sağlanacaktır. yerli otomobilin lojistik süreçleri de başarılı bir şekilde yönetilmelidir. Bu nedenle lojistik süreçler de modern teknolojilerle desteklenmektedir. TOGG'un yerli otomobil projesi Türkiye'nin otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirmekte ve sektörün gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.