Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg kimin

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg kimin? Araç üreticisi hakkında merak edilenler

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olarak bilinmektedir. Togg’un %90 hissesi Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketlerine aittir. Şu anda Togg’un ortakları arasında BMC, Zorlu Holding, Türkcell ve Anadolu Grubu bulunmaktadır. Togg’un kurulduğu günden beri en büyük hedeflerinden biri, Türk mühendislerin ve iş gücünün ürünü olmasıdır.

Togg, elektrikli ve otonom araçlar üzerine çalışmalar yürütmekte ve bu alanda Türkiye’nin otomotiv vizyonuna önemli katkılarda bulunmayı hedeflemektedir. Togg’un amacı, global ölçekte rekabet edebilir bir marka olmak ve sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi kurmaktır. Bu hedef doğrultusunda Togg, üretim planını zaman içerisinde büyüterek Türkiye’nin otomotiv sektörüne yön verecek bir konuma gelmeyi hedeflemektedir.

Togg’un fabrika ve tesislerinin kuruluş süreci devam etmekle birlikte, şirketin üretim planı nasıl ilerleyeceği merak edilen konulardan biridir. Togg’un İzmir’de inşa edilecek fabrikası, 942 bin metrekarelik bir alana kurulacaktır ve yıllık 175 bin araç üretim kapasitesine sahip olacaktır. Togg’un teknoloji ortakları ise, Bosch, LG, Mıhir gibi önde gelen şirketlerdir. Bu teknoloji ortaklıkları sayesinde Togg, en son teknolojiye sahip araçlar üreterek pazarda güçlü bir konuma gelmeyi hedeflemektedir.

En çok merak edilen konulardan biri ise Togg’un ilk modeli olan C-SUV’nin ne zaman piyasaya çıkacağıdır. Togg’un hedefi, 2022 yılında seri üretime geçerek, elektrikli araç pazarındaki yerini almak ve Türkiye’nin yerli otomobilini kullanıcılarla buluşturmaktır. Togg’un bu hedefleri doğrultusunda Türk mühendisleri ve iş gücü, elektrikli ve otonom araç teknolojilerinde önemli birer aktör olmaya devam edecektir.
Togg’un hedefleri neler? Türkiye’nin otomotiv vizyonu

Türkiye’nin otomotiv sektörü, son yıllarda hızla gelişen bir yapıya sahip olmuştur. Bu gelişmelerin ardında ise yerli otomobil üretimine odaklanılması ve bu alanda büyük adımlar atılması yatmaktadır. Togg, Türkiye’nin otomotiv vizyonuna önemli bir katkı sağlamayı hedefleyen bir girişimdir.

Togg’un hedefleri arasında, sadece yerli bir otomobil üretmek değil, aynı zamanda bu otomobilleri dünya pazarına sunarak Türkiye’nin otomotiv sektöründe daha güçlü bir konuma gelmesini sağlamak da yer almaktadır. Bu hedefler doğrultusunda Togg, yüksek teknolojiye sahip, çevre dostu ve rekabetçi fiyatlarla satılacak modeller üretmeyi planlamaktadır.

Türkiye’nin otomotiv vizyonunu şekillendiren en önemli unsurlardan biri de sürdürülebilirlik ve yenilikçiliktir. Togg, bu alanlarda yapacağı çalışmalarla Türkiye’nin otomotiv vizyonuna yeni bir boyut kazandırmayı hedeflemektedir. Yerli otomobil üretimi ile Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamak ve ülkenin otomotiv sektörünü küresel arenada daha güçlü bir oyuncu haline getirmek, Togg’un temel hedefleri arasında yer almaktadır.

Ülkemizde otomotiv sektörünün daha da güçlenmesi ve gelişmesi adına Togg’un hedefleri, Türkiye’nin otomotiv vizyonunun belirlenmesinde büyük bir etken olacaktır.
Togg’un üretim planı nasıl ilerliyor? Fabrika ve tesisler

Togg, Türkiye’nin yerli otomobil markası olarak dikkat çekiyor. Ancak markanın üretim planı nasıl ilerliyor, fabrika ve tesisler ne durumda, gelin birlikte göz atalım.

Togg’un üretim planları oldukça hızlı ilerliyor. Bursa’da kurulacak olan fabrika için çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte. Fabrikanın inşaatı için gerekli olan izinler alındı ve temel atma töreni gerçekleştirildi. Tesislerin inşaatı için proje aşaması tamamlandı ve inşaat çalışmaları başladı.

Ayrıca Togg, üretim tesislerinde sadece otomobil üretmekle kalmayacak, aynı zamanda elektrikli araçlar için batarya üretim tesisleri de kuracak. Böylece elektrikli araç pazarında da söz sahibi olmayı hedefliyor.

Markanın bu hızlı ilerleyen üretim planları, Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki yerini daha da güçlendireceğe benziyor. Fabrika ve tesislerin tamamlanması ile birlikte Togg’un otomobil üretimine başlaması bekleniyor.
Togg’un teknoloji ortakları kimler? İş birlikleri

Togg’un teknoloji ortakları ve yaptığı iş birlikleri, Türkiye’nin otomotiv vizyonu doğrultusunda oldukça önemli bir konu. Togg, yerli ve milli bir otomobil üretmek için yola çıktığından dolayı bu teknoloji ortakları ve iş birlikleri de oldukça dikkat çekici.

Togg’un teknoloji ortaklarından bazıları, Bosch, ZF, AVL, ve MMS gibi dünyaca ünlü otomotiv teknoloji firmalarıdır. Bu firmalar ile yapılacak iş birlikleri, Togg’un AR-GE çalışmalarını daha da güçlendirecek ve Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerini daha da sağlamlaştıracak.

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olma özelliği taşıyan Togg’un teknoloji ortakları ile yaptığı iş birlikleri, hem ülke ekonomisine katkı sağlayacak, hem de otomotiv sektöründe yenilikleri beraberinde getirecek. Bu iş birliklerinin sonucunda, Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülke olarak otomotiv sektöründe de söz sahibi olması hedefleniyor.

Togg’un teknoloji ortakları ile yapacağı iş birlikleri, yerli ve milli bir otomobil üretme hedefine ulaşmada büyük bir adım olarak görülüyor. Bu iş birlikleri sayesinde, Togg’un üretim süreci daha da sağlam bir temel üzerine oturtulacak ve Türkiye’nin otomotiv vizyonu, uluslararası arenada daha da net bir şekilde ortaya konacak.
Togg’un ilk modeli ne zaman piyasaya çıkacak? Beklenen araç

Türkiye’nin yerli otomobili olarak üretilecek Togg’un ilk modelinin piyasaya çıkış tarihi herkes tarafından merak ediliyor. Şu ana kadar yapılan açıklamalara göre, Togg’un 2022 yılında ilk modelini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Projenin lideri olan Zorlu Holding CEO’su Mehmet Zorlu, ilk modelin seri üretime başlayacağı tarihi net bir şekilde belirtmiş değil ancak 2022 yılı içerisinde olacağını ifade etmiştir.

Ülkemizin otomotiv sektöründe yerli ve milli bir marka yaratma hedefine ulaşmak için büyük bir adım olan Togg’un ilk modeli, elektrikli olacak. Bu da projenin özellikle çevreci ve sürdürülebilir bir vizyona sahip olduğunu gösteriyor.

Özellikle yerli otomobil konusunda heyecanlı bekleyiş devam ederken, Togg’un ilk modelinin piyasada nasıl bir etki yaratacağı da oldukça merak konusu. Elektrikli ve yerli olarak üretilecek olan bu otomobilin, Türkiye’de ve dünya genelinde nasıl bir ilgi göreceği ise önümüzdeki dönemde netlik kazanacak.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler