Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Kaç Liraya Şarj Oluyor?

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,345
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Togg araç modeli satın almak isteyenler Togg kaç liraya şarj oluyor merak ediyor. Bu modern yeni araçlar için belirli bölgelerde şarj istasyonları kurulmuştur. Bu bakımdan Togg aracı satın alanlar ihtiyaçları doğrultusunda söz konusu şarj doldurma istasyonu üzerinden aracının tükenen bataryasını pratik bir şekilde doldurabiliyor. Bu bakımdan şarj doldurmada belirli ödemeler yapması mümkündür.

Togg Araç Modeli Şarj Doldurma İşlemleri​

Togg araç modeli şarj dolum işlemleri evden ve 81 ilimizde kurulacak olan şarj istasyonlarından olmak üzere toplamda 2 farklı merkez üzerinden gerçekleştirilecektir. Buna göre Togg kaç liraya şarj oluyor konusunda aracı satın almak isteyenlerin şarj konusunda detaylı bilgiler alması son derece önemlidir. Togg araç modeli elektrikle çalıştığından herhangi benzin veya dizel gibi maddelere ihtiyaç duyulmuyor. Bu bakımdan aracı satın alanlar ev ortamından dahi şarj dolumu yapabiliyor. Çünkü bu yönde araçla birlikte özel şarj aparatı sunulacaktır. Böylece aracınızın biten bataryasını araç şarj cihazınızı evinizin prizine takarak yeniden doldurabileceksiniz.

Üstelik bu işlemi ise sadece 30 dakika içerisinde tamamlayacaksınız. Çünkü Togg şarj cihazıyla aracınızın biten bataryasının yaklaşık %80 oranının doldurabileceksiniz. Bu avantaj sizlerin hem ekonomik ve zamandan avantajlı kalması demektir. Togg aracın aynı zamanda ticari firmalarda bile kolay bir şekilde şarj edilebildiğini biliyor muydunuz, aracınızı dilerseniz ticari işletmeniz üzerinden bile biten bataryasını yeniden doldurabilirsiniz.

Şarj İstasyonları Yetersiz Olduğundan Yenileri Hizmete Sunulacak​

Togg CEOSU tarafından yapılan güncel duyuru bazından söz konusu araç modeli için mevcut şarj istasyonlarını yetersiz olduğu vurgulanmıştır. Buna göre ülkemizin pek çok farklı bölgelerinden yeni şarj istasyonlarına yer verileceği belirtildi. Ülkemiz genelinden elektrikli sistem üzerinden çalışan araç türlerine yoğun ilgi artmıştır.

Bu nedenle Togg kaç liraya şarj oluyor yerli ve milli araç modeline ciddi anlamda rağbet gösterilmiştir. Araç için özel olarak hazırlana şarj istasyonlarının 2022 Ağustos ayından buyana ülke genelinden toplamda 3 bin 457 adet olduğu yetkililer tarafından vurgulanmıştır. Bu bakımdan söz konusu istasyonların bir kısmının sadece özel kullanım için ve bir kısmının ise topluma açık şarj istasyonlarından oluşturulduğu belirtilmiştir.

Bu bağlamda ise Togg modern ve ilk milli araçların sahaya indirilmesiyle birlikte araç için tasarlanan özel şarj istasyon miktarlarında dahi ciddi anlamda artış yapılacağı bekleniyor. Buna göre Togg markası Trugoyla 1500 adet pratik bir şekilde hizmet sunan modern şarj istasyonları kurulması bekleniyor. Buna ek olarak yoğun alanlar üzerinden sadece 25 km aralıklarla ve daha seyrek olan alanlarda ise sadece 50 km aralıklar üzerinden Togg yeni şarj istasyonlarına yer verilmesi bekleniyor. Kurulacak şarj istasyonlarında toplamda 2 sokete yer verilecektir. Bu durumda tek şarj istasyonu üzerinden aynı anda toplamda 3 bin adet Togg aracın kolayca şarj edilmesi planlanacaktır. Böylece sürücülerin zamandan tasarruf etmesi sağlanacaktır.

Togg Şarj İstasyonları Nerede Yer Alıyor?​

Togg aracı satın alırken bilmeniz gerekenler arasında araç için sunulan şarj istasyonlarının hangi bölgelerde yer aldığıdır. Böylece kolay ve güvenli sürüş elde edeceksiniz. Şuan için mevcut şarj istasyonlarının yaklaşık olarak 3te birinin İstanbul merkezli olduğunun altını çizebiliriz. Bu ilimizin çeşitli bölümlerinden halen aktif olarak hizmet sunan 1265 adet Togg şarj istasyonu yer alıyor.

Ankara bölgesinde toplamda 320 adet, İzmir bölgesinden toplamda 235,Antalya bölgesinden toplamda 132,Muğla bölgesinden toplamda 128 şarj istasyonu yer alıyor. Bununla birlikte elektrikli araçlarda şarj istasyon potansiyeli bakımından ülkemiz Avrupa genelinden sondan ikinci sırada yer alıyor. Bu bağlamda 2021 yılından buyana Avrupa ülkelerinde en çok elektrikli araç şarj istasyonları 92 bin 601 b adet üzerinden Hollanda ülkesinde yer alıyor.59 bin 550 adetle Almanya ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise 40 bin 297 adet modern şarj istasyon kapasitesiyle Birleşik Krallık yer almıştır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.