Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

togg kaç kişiye verilecek

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
Togg ne zaman tanıtıldı?

Togg, Türkiye’nin ilk yerli otomobili olma özelliği taşımaktadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle tanıtılmıştır. Bu tanıtım töreni Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlamış ve daha sonra Togg CEO’su ve diğer yetkililerin konuşmalarıyla devam etmiştir.

Türk Otomobil Girişim Grubu (TOGG), Türkiye’nin birçok farklı sektörde faaliyet gösteren önemli şirketlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir girişimdir. Togg’un tanıtımı, Türkiye’nin otomotiv sektöründe de kendi markasına sahip olma hedefini gerçekleştirmesi açısından büyük bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Togg’un tanıtılması, sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde de büyük ilgi uyandırmıştır. Türkiye’nin yerli otomobili olması ve yerli üreticilere sağlayacağı destek nedeniyle, Togg’un turizm sektörüne de önemli katkılar sağlaması beklenmektedir. Bu durum, Türkiye’nin otomobil üretimi konusunda rekabet gücünü artırarak, turistlerin ülkeye olan ilgisini artırabilecektir. Ayrıca, Togg’un tanıtımında kullanılan araçların tasarımı ve teknolojik özellikleri de turistlerin dikkatini çekecektir.
  • Togg’un Türkiye’de yerli otomobil üretimi konusunda atılan önemli bir adım olduğu
  • Togg’un turizm sektörüne sağlayacağı katkılar
  • Togg’un tanıtımının ulusal ve uluslararası düzeyde yarattığı ilgi
  • Togg’un tasarımı ve teknolojik özellikleri
Tarih Açıklama
27 Aralık 2019 Togg’un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılması
28 Aralık 2019 Togg’un turizm sektörüne sağlayacağı katkılar hakkında çalıştay düzenlenmesi
Togg turizm sektörüne nasıl katkı sağlayacak?

Togg, Türkiye’nin yerli ve milli otomobilidir ve turizm sektörüne önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir. Bu katkılar, hem yerli turizm hem de yabancı turistler açısından birçok fayda sağlayabilir.

1. çevre Dostu Tasarımı ve Sürdürülebilir Ulaşım:

Togg’un çevre dostu tasarımı sayesinde, turistler daha temiz bir çevre deneyimi yaşayabilir. Elektrikli ve hibrit modelleri ile düşük emisyonlu bir ulaşım seçeneği sunan Togg, turizm destinasyonlarında çevre kirliliğini azaltabilir ve sürdürülebilir turizm anlayışını destekleyebilir.

2. Yüksek Teknoloji ve Konfor:

Togg’un, yüksek teknolojiye sahip olması ve lüks bir otomobil deneyimi sunması, turistlerin seyahatlerini daha konforlu hale getirebilir. Togg’un geniş iç hacmi, ergonomik koltukları ve son teknoloji donanımlarıyla turistlerin uzun yolculuklarda rahat etmelerini sağlayabilir.

3. Turizm Destinasyonlarının Keşfi:

Togg’un yüksek performansı ve dayanıklılığı sayesinde, turistler daha fazla destinasyonu keşfedebilir. Togg’un uzun menzili ve güçlü motoru, turistlerin daha uzak noktalara seyahat etmelerini ve farklı turistik bölgeleri keşfetmelerini sağlayabilir. Böylece, turizm sektörüne daha fazla bölgenin katkı sağlaması mümkün olabilir.

Tablo:
ÖzellikleriKatkıları
çevre Dostu Tasarım çevre kirliliğini azaltır, sürdürülebilir turizm
Yüksek Teknoloji ve Konfor Daha rahat ve lüks bir otomobil deneyimi
Turizm Destinasyonlarının Keşfi Daha fazla bölgenin keşfedilmesi

Liste:
  • çevre dostu tasarımı ve sürdürülebilir ulaşım sağlaması
  • Yüksek teknolojisi ve konfor sunması
  • Farklı turistik bölgelerin keşfini sağlaması
Togg’un özellikleri nelerdir?

Togg’un Özellikleri Nelerdir?

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Togg, teknolojik ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekmektedir. Araştırmalar ve geliştirme aşamalarının sonucunda ortaya çıkan Togg, pekçok özelliği ile otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaktadır.

Birinci özellik olarak, Togg’un elektrikli bir otomobil olmasıdır. Bu özellik sayesinde, çevre dostu bir sürüş deneyimi sunarak doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda elektrikli motoruyla sessiz ve hızlı bir performans sergileyen Togg, sürücülere keyifli bir yolculuk imkanı sunmaktadır.

İkinci önemli özellik, yüksek teknolojiye sahip olmasıdır. Togg, kullanıcı dostu bir arayüz ve akıllı sistemlerle donatılmıştır. Kullanım kolaylığı sağlayan dijital gösterge paneli, yol bilgisayarı, sesli ve dokunmatik kontroller gibi özellikler sayesinde sürücünün her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca, otomatik park etme, çarpışma önleme ve şerit takip gibi güvenlik teknolojileriyle donatılan Togg, sürücü ve yolcu güvenliğini maksimum düzeyde sağlamaktadır.

Üçüncü ve son özellik olarak, Togg’un geniş konfor ve tasarım seçeneklerine sahip olmasıdır. İster ailecek seyahat ederken isterseniz iş toplantılarına giderken, Togg’un ergonomik ve lüks iç mekanı size kesintisiz bir konfor sunacaktır. Ayrıca, şık dış tasarımıyla da göz kamaştıran Togg, zarif çizgileri ve modern detaylarıyla herkesin dikkatini çekmektedir.

Genel olarak bakıldığında, Togg’un özellikleri otomobil tutkunları için oldukça cazip ve tatmin edici görünmektedir. Elektrikli olması, yüksek teknolojiye sahip olması ve konforlu-tasarımlı iç ve dış mekanıyla Togg, Türkiye’nin otomobil sektöründeki gurur kaynağı olmaya aday bir araçtır.
  • Elektrikli bir otomobil olması
  • Yüksek teknolojiye sahip olması
  • Geniş konfor ve tasarım seçeneklerine sahip olması
ÖzellikAçıklama
Elektrikli Motor çevre dostu ve sessiz bir sürüş deneyimi sunar
Yüksek Teknoloji Kullanıcı dostu arayüz ve akıllı sistemlerle donatılmıştır
Konforlu ve Şık Tasarım Ergonomik iç mekan ve göz kamaştıran dış tasarımıyla dikkat çeker
Togg kaç kişiye ücretsiz verilecek?

Togg Kaç Kişiye Ücretsiz Verilecek?

Türkiye’nin otomotiv sektöründe bir devrim yaratmak amacıyla başlatılan Togg projesi, birçok kişinin merakla beklediği bir soruya cevap vermek için adım atıyor. Togg’un kaç kişiye ücretsiz verileceği, ülkemizdeki otomobil talebini karşılamak ve daha fazla insanın araç sahibi olmasını sağlamak için oldukça önemli bir konu.

Togg projesi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından desteklenen bir girişimdir. Bu nedenle, Togg’un kaç kişiye ücretsiz olarak verileceği konusunda bazı belirli kriterler ve planlamalar yapılmıştır. Öncelikli olarak, Togg’un ücretsiz olarak verileceği kişilerin belirlenmesinde sosyal ve ekonomik faktörler göz önünde bulundurulacaktır. Daha düşük gelir gruplarına ve ihtiyaç sahiplerine öncelik tanınacak ve buna göre bir dağıtım planı yapılacaktır.[*]Belirli bir gelir sınırının altında olan ailelere öncelik tanınacak.[*]Engelli bireyler veya engelli bir aile bireyine sahip olan ailelere öncelik verilecektir.[*]Kamuya hizmet eden meslek gruplarındaki kişilere öncelik verilecektir (örneğin, sağlık çalışanları, öğretmenler, polisler).[*]Togg’un ücretsiz olarak verileceği kişi sayısı ise henüz net olarak belirlenmemiş olmakla birlikte tahminlere göre bir milyon kişiye yakın bir kitleye ulaşması planlanmaktadır.

Togg projesi, ülkemizin otomotiv sektöründeki yerli üretim atağına büyük bir destek sağlayacak. Sadece ücretsiz araç dağıtımı değil, aynı zamanda yerli üretim ve istihdamı artırarak ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Togg’un bu projesiyle Türkiye, otomobil üretiminde dünya sıralamasında daha üst sıralara yükselmeyi hedeflemektedir.
Gelir GrubuÖncelik Sırası
Düşük gelir grubu 1
Orta gelir grubu 2
Yüksek gelir grubu 3

Togg projesiyle ülkemizin otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirilecek ve daha fazla kişinin araç sahibi olması sağlanacak. Ücretsiz araç dağıtımında sosyal, ekonomik ve mesleki faktörler göz önünde bulundurularak belirlenecek olan kriterler, daha adil bir dağıtım sürecini mümkün kılacaktır. Togg’un amacı, Türkiye’deki otomobil talebini karşılamak ve ülkemizin otomotiv sektöründe söz sahibi bir ülke konumuna yükselmektir. Bu hedef doğrultusunda, Togg projesi büyük bir heyecan ve umutla beklenmektedir.
Togg’un test süreci nasıl işliyor?

Togg’un test süreci, araçların kalitesini ve güvenilirliğini müşterilere sunmadan önce detaylı bir şekilde incelenmesini sağlar. Bu test süreci, araçların her türlü koşulda mükemmel performans göstermesini sağlamak amacıyla titizlikle yürütülür.

Togg’un test süreci, farklı aşamalardan oluşur. İlk olarak araçların prototipleri üretilir ve bu prototipler, çeşitli testlere tabi tutulur. Araçların sürüş testleri, hız testleri, fren testleri, çarpışma testleri gibi birçok test gerçekleştirilir. Bu testler, aracın sürüş performansını, güvenliğini ve dayanıklılığını değerlendirmek için önemlidir.

Togg’un test sürecinde dikkat edilen bir diğer nokta ise çevresel testlerdir. Araçlar, farklı iklim koşullarında test edilir. Sıcaklık, soğukluk, nem gibi faktörler araştırılır ve araçların bu koşullarda ne kadar başarılı olduğu incelenir. Böylece, Togg’un her türlü hava şartında güvenle kullanılabileceği kanıtlanır.
  • Togg’un test sürecinde yer alan diğer bir aşama ise güvenlik testleridir. Araçların emniyet kemerleri, hava yastıkları, fren sistemleri gibi önemli güvenlik ekipmanları titizlikle test edilir. Bu testler, araçların olası kazalarda sürücü ve yolcuların güvenliğini sağlaması için önemlidir.
  • Ayrıca, Togg’un test süreci içinde yer alan bir diğer önemli test ise ses ve titreşim testleridir. Araçların iç ve dış ses seviyeleri, titreşim durumu değerlendirilir. Müşterilere konforlu bir sürüş deneyimi sunmak için araçların ses ve titreşim seviyeleri minimize edilir.
Test Aşamasıİçeriği
Prototip Üretimi Araçların ilk örneklerinin üretilmesi
Sürüş Testleri Araçların sürüş performansının değerlendirilmesi
çevresel Testler Araçların farklı iklim koşullarında test edilmesi
Güvenlik Testleri Araçların güvenlik özelliklerinin test edilmesi
Ses ve Titreşim Testleri Araçların ses ve titreşim seviyelerinin ölçülmesi
Togg üretim aşamasında hangi aşamalardan geçiyor?

TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu), Türkiye’nin yerli otomobil üretim projesidir. Bu projede milli ve yerli otomobilin üretim aşamaları büyük bir öneme sahiptir. TOGG üretim sürecinde birçok aşamadan geçmektedir. İşte TOGG’un üretim aşamasındaki aşamaları:

1. Tasarım Aşaması: İlk olarak, TOGG’un otomobilin tasarım aşamasında başladığı bilinmektedir. Bu aşamada, tasarım ekibi otomobilin dış görünümünü, iç mekanını ve diğer tüm detaylarını belirlemektedir. Yaratıcı ve yenilikçi fikirlerle donatılmış olan ekip, Türkiye’nin otomobiline benzersiz bir görünüm kazandırmaktadır.

2. Mühendislik Aşaması: Tasarım aşamasının tamamlanmasının ardından, TOGG’un mühendislik ekibi devreye girmektedir. Bu aşamada, otomobilin teknik özellikleri, motor performansı, şasi yapısı ve diğer mühendislik detayları belirlenmektedir. Mühendisler, Türkiye’nin ihtiyaçlarına uygun, çevre dostu ve teknolojik açıdan gelişmiş bir otomobil üretmek için çalışmaktadır.

3. Üretim Aşaması: Mühendislik aşamasının tamamlanmasının ardından, TOGG’un üretim ekibi devreye girmektedir. Bu aşamada, otomobilin parçalarının üretimi ve montajı gerçekleştirilmektedir. Üretim süreci titizlikle yürütülmekte olup, kalite kontrol ve test aşamaları da bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Son olarak, tamamlanan otomobiller pazarlama ve satış aşamasına hazır hale getirilmektedir.

Bu aşamalar TOGG üretim sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye’nin milli ve yerli otomobiline emeği geçen herkes, bu aşamaları uyumlu bir şekilde tamamlamaktadır. Yaratıcı tasarımlar, mühendislik başarıları ve kaliteli üretim süreci, TOGG’un Türkiye otomotiv sektörüne büyük bir katkı sağlamasını sağlamaktadır.
Togg’un sahip olduğu teknolojik yenilikler

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yeni oyuncusu Togg, teknolojik yeniliklerle dikkat çekiyor. Hem içeride hem de dışarıda birçok modern özellik barındıran Togg’un teknolojik yenilikleri, sürücüsüne daha güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Togg’un en dikkat çeken teknolojik özelliği, otonom sürüş kabiliyeti. Otonom sürüş, aracın sürücüsüz olarak seyahat edebilme özelliğidir. Bu teknoloji, radarlar, kameralar, sensörler ve yapay zeka ile desteklenen bir sistemle çalışır. Togg, bu teknolojiyi kullanarak sürücüsüz seyahat edebilen bir otomobil sunmayı hedefliyor.

Togg’un bir diğer teknolojik yeniliği ise elektrikli motorlarıdır. Elektrikli otomobiller, geleneksel içten yanmalı motorların aksine elektrikle çalışan motorlara sahiptir. Bu sayede daha çevre dostu bir sürüş deneyimi sağlar ve fosil yakıtların tükenmesi sorununa çözüm sunar. Togg’un elektrikli motorları, yüksek performans ve verimlilik sağlayarak sürücüsüne ekonomik bir seçenek sunar.
  • Otonom sürüş kabiliyeti
  • Elektrikli motorlar
  • Yüksek performans ve verimlilik
Teknolojik YenilikAçıklama
Otonom Sürüş Kabiliyeti Aracın sürücüsüz olarak seyahat edebilme özelliği
Elektrikli Motorlar Daha çevre dostu ve ekonomik bir sürüş deneyimi sağlar
Yüksek Performans ve Verimlilik Togg’un motorlarının yüksek performans ve verimlilik sağlaması
Sık Sorulan Sorular

Togg ne zaman tanıtıldı?

Togg, 27 Aralık 2019 tarihinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından tanıtıldı.

Togg turizm sektörüne nasıl katkı sağlayacak?

Togg, elektrikli otomobilleriyle turizm sektörüne çevre dostu ve sürdürülebilir bir ulaşım alternatifi sağlayarak katkıda bulunacak. Turistlerin çevreyi koruyan ve enerji verimliliği yüksek bir ulaşım aracı olarak tercih edilmesini sağlayacak.

Togg’un özellikleri nelerdir?

Togg’un özellikleri arasında tamamen elektrikli bir motor sistemine sahip olması, yüksek performans, uzun menzil, hızlı şarj edilebilme, gelişmiş güvenlik sistemleri ve interaktif dijital teknolojiler bulunmaktadır.

Togg kaç kişiye ücretsiz verilecek?

Togg’un ücretsiz olarak dağıtılacağı kişi sayısı henüz belirlenmemiştir. Ancak, Türkiye’de elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ve toplumun daha fazla kesimine ulaşılması hedeflenmektedir.

Togg’un test süreci nasıl işliyor?

Togg’un test süreci, prototip üretiminin ardından gerçekleştirilen kapsamlı testlerin içerir. Bu süreçte araçların performansı, emniyeti, güvenliği ve sürüş özellikleri titizlikle değerlendirilir. Uygunluğu onaylanan modeller seri üretim aşamasına geçer.

Togg üretim aşamasında hangi aşamalardan geçiyor?

Togg üretim aşamasında, araştırma geliştirme, prototip üretimi, test süreci, tedarik zinciri oluşturma, seri üretim hazırlığı ve son olarak satış ve dağıtım aşamalarından geçer. Tüm bu aşamalar uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilir.

Togg’un sahip olduğu teknolojik yenilikler

Togg, otonom sürüş teknolojileri, yapay zeka destekli sürücü asistanı, interaktif dokunmatik ekranlar, gerçek zamanlı veri iletişimi ve diğer gelişmiş dijital teknolojilerle donatılmıştır. Bu yenilikler, kullanıcı deneyimini artırmak ve sürüş güvenliğini maksimum seviyeye çıkarmak amacıyla sunulmaktadır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler