Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg İçin Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
Yerli otomobil TOGG için Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum'dan TOGG ile ilgili açıklama yapıldı. " Yerli otomobile hazırlık için yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG için hazırlıyoruz" dedi. Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Yerli otomobil çalışmaları ve fabrika inşaatı hızla devam ederken bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Çevre ve iklim dostu elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için yeni yapılacak binalarımızda elektrikli şarj ünitesi koyma zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG'a hazırlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Ayrıca Yerli otomobil TOGG fabrikası inşaatı hızla devam ederken, 2022 de ilk seri üretim TOGG banttan ineceği duyuruldu. Bu konuda da herhangi bir aksaklığın olmayacağı belirtilen sürede banttan ineceği doğrulandı. Ülkemizde alt yapı işini de Zorlu enerji üstlenmişti. Fakat bu gelişme yani her yapılan yeni binada elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu Zorlu Enerji için de kolaylık sağlayacak. Önerimiz: TOGG"dan ön sipariş açıklaması Çoğu şehirde ve büyük şehirde hem hızlı şarj istasyonları hem de açık şarj istasyonları yer almaktadır. Neredeyse 81 ilde bu hızlı şarj istasyonları ve halka açık şarj istasyonları bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yapmış olduğu bu açıklama da, daha da hızlı bir geçişin sağlanmasına yönelik bir çalışma olmuştur. Yerli otomobilimiz için ise 2025 yılında yerlilik oranı %65 oranına çıkacak. İlk aşamada ise %50'lerin üzerinde olması bekleniyor. Çünkü ilk aşamada bizim üretimine başlamadığımız parçalara ihtiyaç duyulacak. Daha sonra da onlar için girişim başlayacak. Kendimiz ürettikten sonra da yerli otomobil TOGG'un yerlilik oranı %65 olacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.