Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg Gemlik Rengi

Mehmet

Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
11,345
Çözümler
10
Aldığı Beğeni
36
Konum
Kocaeli
Üretimlerine halen devam edilen Togg araç modelleri pek çok farklı renk tonlarından üretilmiştir. Buna göre Togg gemlik rengi ilk sıralarda yer alıyor. İsminden anlaşılacağı gibi Togg Gemlik renk tonu Gemlik mavisinden esinlenmiştir. Bu bakımdan aracın komple dış alanları tamamen söz konusu renk tonundan oluşturulmuştur.

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Toog renk tonu bakımdan üretildiği Bursa ilimizin Gemlik ilçesinde yer alan meşhur Gemlik zeytindalı rengini almıştır. Yerli araç modelinin 2030 yılına kadar tek platform üzerinden toplamda 5 farklı modelle üretilmesi öngörülüyor. Bu bakımdan Togg araç modelinin üretim planlaması bakımından Tesla araç modelleriyle eşdeğer olması mümkündür.

Togg Araç Modeli Nedir?​

Togg araç modeli yukarıda vurguladığımız üzere Türkiye’nin ilk yerli ve milli araç modelidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde üretimleri farklı kentlerimizden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle Togg Gemlik rengi haricinde otomobil modeli için birçok farklı renk tonları da sunulmuştur. Böylece Togg modelinin geniş renk tonlarından üretilmesi daha şimdiden planlanmıştır. İşte Toog araçların tüm renk tonları;Anadolu,Gemlik,Kula,Kapadokya, Oltu,Pamukkale renk tonlarından üretilmiştir. Böylece vatandaşlarımız dilediği renk tonundan Togg araçlara kolayca sahip olabiliyor.

Togg Gemlik Nedir?​

Yukarıda vurguladığımız üzere Togg araç modeli için Türkiye’nin birçok farklı merkezleri üzerinden üretim fabrikalarına yer verilmiştir. Böylece söz konusu araç modelinin üretimlerinin çok daha seri bir şekilde yapılması planlanmıştır. Buna göre Togg gemlik rengi en çok tavsiye edilen renk tonları arasında yer almıştır. Bu bakımdan Togg üretici firması tarafından Bursa ilimizin Gemlik ilçesinden Togg için üretim alanlarına ciddi anlamda yatırımlar yapılmıştır.

Bu bağlamda söz konusu modern araç için Gemlik ilçesinden toplamda 22 milyar dolarlık devasa yatırımla büyük bir fabrika kurulmuştur. Fabrika 2022 yılının Ekim ayında inşası tamamlanmıştır. Bu bakımdan 29 Ekim 2023 yılında ise ilk Togg üretim bandı üzerinden Anadolu Kırmızısı adını alan renk tonu üzerinden Türkiye sahalarından beğeniye sunuldu. Bu aşamadan itibaren Togg Gemlik ve diğer renk tonları üzerinden ülkemizin farklı bölgelerinden araç beğeniye aktarıldı. Geniş renk tonları ve eşsiz tasarımıyla Togg araç modelinin Tesla araç modellerine tek rakip olarak gösterilmesi öngörülüyor.

Togg Renk Tonları Anlamı​

Togg araç modeli için tasarlanan her bir renk tonunun kendine özgü bazı anlamlar taşıdığını biliyor muydunuz, evet söz konusu araç modelindeki tüm renk tonları kendine özgü bazı anlamlar taşıyor. Bu bağlamda aracı satın almak istediğinizde ilk olarak renk tonunun ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. Togg Gemlik rengi Gemlik mavisi olarak isimlendirilecektir. Buna göre söz konusu renk tonu zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi renk tonlu sulardan esinlendiği vurgulanmıştır.

Togg Anadolu renk tonu, Anadolu Kırmızı ateş renk tonu üzerinden uyarlanmıştır. Bu renk tonunun Anadolu insanlarının cana yakınlığı ve sıcakkanlılığını temsil ediyor. Pamukkale Beyaz renk tonu, Pamukkale bölgesinde yer alan beyaz renk tonlu Pamukkale Traverterleri temsil ediyor. Togg Kapadokya renk tonu ünlü Kapadokya Peri Bacalarının beyaz renk tonunu temsil ediyor. Togg Oltu taşı siyah renk tonu Erzurum ilimizin meşhur Oltu taşı orijinal renk tonunu simgeliyor. Togg Kula renk tonu Kula ilçesinin doğal yapısı ve kayalıçları renk tonunu simgelemiştir.

Togg Milli Araç Modelinin Genel Özellikleri​

Togg milli araç modelinin birçok özellikleri bulunuyor. Bu bakımdan araç tutkunları en beğendiği özellik ve orijinal renk tonundan Togg aracı satın alabiliyor. Tüm Togg modelleri tıpkı Tesla araçlarında olduğu gibi standart olarak tek şarj üzerinden kolayca şarj ediliyor. Çünkü bu araç modelleri direkmen elektrik sistemi üzerinden çalışıyor. Bu bakımdan Togg araç modelleri şarj yapılması adına ülkemizin çeşitli bölgelerinden kaliteli şarj istasyonlarına yer verilmiştir.

Böylece sürücüler şehiriçi ve şehirlerarası seyahatlerde bile Togg aracını kolayca söz konusu alanlar üzerinden şarj edebilir. Togg araçların en temel özellikleri arasında orta ve uzun menzilli olmasıdır. Bu bakımdan araç modeli tek şarj ve batarya sistemi üzerinden ve tabiki potansiyeline göre 300 ila 500 km aralığında menzil yapabilme kapasitesine sahiptir. Araç modelinin bataryasının ise sadece 30 dakika içerisinde yaklaşık olarak %80 oranında doldurulması hedeflenmiştir. Böylece sürücülere zaman tasarrufu sağlanacaktır.

Togg Araçlar Evden Şarj Edilebilir Mi?​

Tabiki yukarıda vurguladığımız gibi Togg araç modelleri sürücülerin ihtiyacı doğrultusunda ev ortamından bile kolayca şarj edilmesi söz konusudur. Bu yönde ev ortamı için hali hazırda araçla birlikte sunulan şarj cihazının araca yerleştirilmesi yeterlidir. Çünkü TOGG modeli pratik bir şekilde şarj edilebiliyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.