Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

TOGG Araba Vergisi Arttı mı?

TOGGTR

Üye
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
20
Aldığı Beğeni
4

TOGG Araba Vergisi Arttı mı?

TOGG araba vergisi arttı mı sorusunu merak edenler için bu yazıyı hazırladık. TOGG (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) aracının vergileri henüz netleşmemiştir. Ancak, tüm araçların Türkiye'de belirli bir vergi oranına tabi olduğu unutulmamalıdır. Bu vergi oranı aracın motor hacmi, türü, modeli, tarihine ve fiyatına göre değişiklik göstermektedir. TOGG'un üretilecek araçların, özellikle elektrikli araçlar olduğu ve yerli üretim olacağı düşünüldüğünde, vergi oranlarının diğer benzer araçlara göre daha düşük olabileceği tahmin edilmektedir. Ancak, TOGG aracının vergileri ve diğer tüm masrafları henüz kesin olarak belirlenmediği için, bu konuda kesin bir yanıt vermek mümkün değildir.
635bc8294e3fe1146439e5a7.jpg


TOGG Vergisini Neler Etkiliyor?

Vergi oranlarının netleşmesi için araçların özellikleri, fiyatı ve diğer detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. TOGG, araçlarının seri üretimine başlamadan önce araçlarının vergi oranlarına ilişkin detayları açıklamayı planlamaktadır. TOGG, vergi oranlarını ve diğer tüm masrafları mümkün olan en kısa sürede açıklamak istemektedir. Ancak, vergi oranlarının belirlenmesi Türkiye'deki vergi mevzuatı ve resmi kurumlar tarafından belirleneceği için tam olarak ne zaman açıklanacağı kesin olarak bilinmemektedir.

Ayrıca, Türkiye'nin otomotiv sektöründe yerli üretimin teşvik edilmesi amacıyla, yerli otomobillerde uygulanan ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) oranı da düşük tutulabilir. Bununla birlikte, vergi oranlarının kesin olarak ne olacağı, araçların özellikleri, fiyatı ve diğer detaylarına göre belirlenecektir. Vergi oranları ile ilgili kesin bilgiler, TOGG'un araçlarının satışına yaklaşıldıkça açıklanması beklenmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.