Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Togg 500 Milyar Dolarlık Bir Pazarın İçerisinde

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8
Togg 500 Milyar Dolarlık Pazarda Rekabet Edecek

Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili Togg, 2025 yılında hesaplanan bu pazardan sadece yüzde 5 pay koparsa, 25 milyar dolarlık bir döviz girdisi elde etmiş olacak. Eğer Togg, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren ilk 5 yıl içinde yüzde 10 Pazar payına ulaşırsa, bu durumda da 50 milyar dolarlık bir nakit akışının Türkiye’ye gelmesi söz konusu olacak. Hesaplanan bu cirolar gerçekleşmeye başladığında Türkiye’den Togg dışında da pek çok yeni markanın geliştirilip pazara çıkması mümkün hale gelecek. Bu durumda Togg ve sonrasında gelecek markalar, Avrupalı otomotiv devlerinin gördüğü korkulu rüyayı adeta bir kabusa dönüştürecek. Bu sebeple ABD, Almanya ve Fransa gibi pazarın büyük bölümünü elinde tutan Batılı otomotiv firmaları Türkiye’nin istikrarsızlaştırılması için yoğun çaba sarf ediyor.

Togg’un Dini, Kültürel ve Coğrafi Avantajları

Avrupa’da son dönemde sıkıntı yaşayan otomobil üreticileri, yeni pazarlar arayışına girdi. Bu kapsamda otomotiv devlerinin kurtuluş reçetesini aradığı Endonezya, Malezya ve Tayland gibi Asya ülkeleri dikkat çekiyor. Müslüman ülkeler olan Endonezya ve Malezya’nın Türkiye ile yakın ilişkileri, bu pazarlardaki otomobil pastasından Togg’un daha hızlı pay almasını sağlayacak gibi görünüyor. Yerli otomobil Togg, Avrupalıların gözünü diktiği bu pazarda dini, kültürel ve coğrafi avantajlarını kullanarak rakiplerinden bir adım önde yer alıyor.

Amerikan araştırma şirketi Boston Consulting Group’un yayınladığı bir araştırmada Togg detayı dikkat çekti. Şirkete göre son dönemde yaşanan jeopolitik sıkıntılar sebebiyle Türkiye ve yakın pazarda otomotiv satış beklentileri değişti. 2020 yılında toplam otomotiv satışlarının 8 milyon olması beklenirken, pandemi yüzünden bu tarih 2025 sonrasına sarktı. Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg’un piyasaya sürüleceği tarih 2022 olarak açıklanmıştı. Bu kapsamda ABD’li araştırma şirketi Boston Consulting Group’a göre pazarda rekabet çok sert olacak. Şirketin tahminlerine göre yüzlerce milyon Müslümanın yaşadığı Endonezya ve Malezya gibi ülkeleri de ekleyince pazar büyüklüğü 10 milyon araca çıkıyor. Bu kapsamda 10 milyon araçlık pazarın yıllık cirosu yaklaşık 500 milyar dolar civarında hesaplandı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.