Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Markaların Elektrikli Araç Üretim Planlaması

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

Markaların Elektrikli Araç Üretim Planlaması​

“Bu görseli 3 yıl önce hazırladığımda, henüz Türkiye’nin Otomobili Projesi TOGG planlarını açıklamamıştı. Görselde revize yaparak TOGG ve Günsel’i de ekledim. TOGG fabrika temelleri bu yaz Bursa/Gemlik’te atılacak. 2027 yılında ise fabrikadan 100bin adet #TürkiyeninOtomobili yollara çıkacak. Ve tabi ki %100 elektrikli olarak. Yavru vatan Kıbrıs’ın projesi Günsel’in fabrikası hazır. Onlarda 2025 yılına geldiğimizde B9 ve J9 olarak 2 modelin 20bin adetlik üretim kapasitesine ulaşmış olacaklar.

Peki diğer markalar taahhüt ettikleri yol haritalarını, geçen bu 3 yıl içerisinde yerine getirebilmişler mi?

#Tesla #Volvo ve #PSA Grubu verdikleri sözleri yerine getirdiler. Tesla 500bin adetlik üretim hedefine 2019’da ulaşabildi. 1 milyon adetlik satış hedefine ise bu yıl ulaşması zor gibi görünüyor.
#GM 500bin adetlik Elektrikli hedefine ulaşamadı. #Ford tüm modellerinin %40’ını elektrikliye çeviremedi ama ülkemizde #hibrid üretimine başladı. #Jaguar, muhtemelen bu yıl sonunda tüm modellerinde elektrikliye geçmiş olacaktır.
Tüm bu markalar arasında yine Tesla göz kamaştırdı.
Ne yaptı Tesla?
“Battı batıyor, Tesla koca bir balon” diyenleri yanıltmayı başardı. Uzay macerası bir taraftan, hem 500bin adetlik satış hedefine ulaştı, hem de 2 yeni modelin, Model 3 ve Model Y teslimatlarına başladı. Bu arada yine herkesi ters köşe yaparak #Cybertruck adıyla ütopik projesine de start verdi.

Koronavirüs salgınının tüm #otomotiv sektörünü vurduğu bu günlerde, 2030’a kadar yapılan bu planlar tutar mı, bilinmez. Ama geri dönüşün olmadığı bir yolda hızla ilerliyoruz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.