Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

inan kirac togg

Mehmet

Admin
Aldığı Beğeni
36
İnan Kirac Togg Kimdir?

İnan Kirac Togg, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından olan Koç Holding’in Otomotiv Grup Başkanı’dır. 1968 doğumlu olan Kirac, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 1990 yılında Koç Holding bünyesinde başlayan İnan Kirac, uzun yıllar boyunca farklı görevlerde bulunmuştur. 2019 yılından itibaren ise Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olan Togg’un CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Togg, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerli üretim hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir. İnan Kirac Togg’un misyonu da bu doğrultuda hareket etmektir. Togg, Türkiye’yi otomotiv sektöründe global bir aktör haline getirmeyi ve ülkenin teknolojik gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu misyon doğrultusunda Togg, yenilikçi tasarımı, sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımı ve Ar-Ge çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

Togg’un üretim süreci oldukça detaylı ve titiz bir şekilde yürütülmektedir. Şirket, yüksek teknolojiye sahip fabrikalar ve otomasyon sistemleri kullanarak üretim gerçekleştirmektedir. Üretim sürecinde kalite odaklı yaklaşım benimsenmiş olup, müşteri talepleri ve memnuniyeti göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca, tedarik zinciri yönetimi, lojistik ve montaj aşamalarında da hassas bir planlama yapılmaktadır.
İnan Kirac Togg’un Misyonu Nedir?

Türkiye’nin otomobil markası TOGG, 2019 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Bu markanın arkasındaki isimlerden biri de İnan Kıraç’tır. İnan Kıraç, TOGG’un misyonunu belirlemek ve hedeflerine ulaşmak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

TOGG’un misyonu, Türkiye’nin sıfır emisyonlu, yüksek performanslı ve yenilikçi bir otomobil üretme vizyonunu gerçekleştirmektir. Bu misyonla birlikte TOGG, Türk otomotiv sektöründe çevreci ve teknolojik liderliği hedeflemektedir.

TOGG, sürdürülebilir ve çevreci bir gelecek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda, elektrikli araçlar üreterek karbondioksit salınımını azaltmayı hedeflemektedir. Ayrıca, TOGG’un misyonu Türk otomotiv sektörünü uluslararası düzeyde rekabetçi bir konuma taşımak ve Türkiye’nin marka değerini yükseltmektir.
İnan Kirac Togg’un Üretim Süreci Nasıl İşliyor?

İnan Kirac Togg’un üretim süreci, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki en büyük ve en iddialı projelerinden biridir. Bu süreç, tasarım aşamasından başlayarak parça üretimi, montaj ve test süreçlerini içermektedir. Togg’un üretim süreci oldukça titizlikle planlanmış ve organize edilmiştir.

İlk adım olan tasarım süreci, Togg’un yenilikçi tasarım ekibi tarafından gerçekleştirilir. Bu ekip, Türk otomotiv sektöründe öncü birçok tasarıma imza atmış deneyimli ve yetenekli tasarımcılardan oluşmaktadır. Araç tasarımı, aerodinamik özellikler, kullanıcı dostu iç mekan dizaynı ve güvenlik önlemlerine dikkat edilerek gerçekleştirilir.

Bir sonraki adım ise parça üretimi ve montaj sürecidir. Togg’un üretim tesisi, son teknoloji üretim ekipmanları ve makineleriyle donatılmıştır. Bu tesiste, otomobilin tüm parçaları üretilir ve montajı gerçekleştirilir. Üretim sürecinde her bir parça için kalite kontrolleri sıkı bir şekilde yapılır ve tüm standartlara uygunluğu sağlanır. Ardından, montaj hattı üzerinde tüm parçalar birleştirilir ve tamamlanan araç, test aşamasına geçer.
  • Kalite kontrol: Üretim sürecinin her aşamasında kalite kontrolleri yapılır. Bu kontroller sayesinde aracın her bir parçasının standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilir.
  • Test süreci: Üretim tamamlandıktan sonra araç, çeşitli testlere tabi tutulur. Bu testler, aracın güvenlik, performans, yakıt verimliliği gibi çeşitli özelliklerini kontrol etmek için yapılır.
  • Son montaj: Tüm parçaların üretimi tamamlandıktan sonra, montaj hattı üzerinde aracın son montajı gerçekleştirilir. Bu aşamada, aracın tüm parçaları birleştirilir ve tamamlanan araç test aşamasına geçer.
Üretim AşamasıAçıklama
Tasarım İnovatif ve fonksiyonel bir otomobil tasarımı gerçekleştirilir.
Parça Üretimi Otomobilin tüm parçaları üretim tesisi tarafından üretilir.
Montaj Tüm parçaların birleştirilmesi ve aracın tamamlanması işlemi gerçekleştirilir.
Test Araç, çeşitli testlere tabi tutularak performansı ve güvenliği kontrol edilir.

Togg’un üretim süreci, kalite odaklı bir yaklaşım ve yenilikçi teknolojilerin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte, her aşamada titizlikle kalite kontrolü yapılır ve aracın tüm standartlara uygun şekilde üretilmesi sağlanır. Togg, üretim sürecindeki başarılarıyla hem Türk otomotiv sektörüne hem de uluslararası pazarda dikkatleri üzerine çeken bir marka olmuştur.
İnan Kirac Togg’un Ar-Ge çalışmaları

İnan Kirac Togg, Türkiye’nin otomobil üretiminde önemli bir rol oynayan şirkettir. Şirketin Ar-Ge çalışmaları da sektördeki yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımını göstermektedir.

İnan Kirac Togg’un Ar-Ge çalışmaları, otomobil üretimindeki teknolojik gelişmelerin takibini ve uygulanmasını içermektedir. Şirket, otomobillerin elektrikli ve otonom sürüş teknolojileriyle donatılması konusunda yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışmalar, geleceğin otomobil endüstrisine yön vermektedir.

İnan Kirac Togg’un Ar-Ge çalışmalarında, yenilikçi tasarım ve mühendislik çözümleri de ön plandadır. Şirket, otomobillerin aerodinamik yapısını iyileştirerek, daha verimli ve sürdürülebilir bir şekilde enerji kullanımını sağlamaktadır. Ayrıca, güvenlik sistemlerinin ve kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi için de çeşitli çalışmalar yürütülmektedir.

İnan Kirac Togg’un Ar-Ge çalışmaları, Türkiye’nin otomobil endüstrisine değer katmaktadır. Şirketin uzun vadeli hedefleri ve vizyonu, ülkenin otomobil üretimindeki rekabet gücünü artırmaktır. Bu doğrultuda yapılan Ar-Ge çalışmaları, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki lider konumunu güçlendirmektedir.
  • Teknolojik gelişmelerin takibi ve uygulanması
  • Elektrikli ve otonom sürüş teknolojileri
  • Yenilikçi tasarım ve mühendislik çözümleri
  • Aerodinamik yapının iyileştirilmesi
  • Güvenlik sistemlerinin ve kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi
Ar-Ge çalışmalarıHedeflerVizyon
Teknolojik gelişmelerin takibi ve uygulanması Ülkenin otomobil üretimindeki rekabet gücünü artırmak Türkiye’nin otomotiv sektöründeki lider konumu
Elektrikli ve otonom sürüş teknolojileri – –
Yenilikçi tasarım ve mühendislik çözümleri – –
Aerodinamik yapının iyileştirilmesi – –
Güvenlik sistemlerinin ve kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi – –
İnan Kirac Togg’un Yenilikçi Tasarımı

İnan Kirac Togg’un yenilikçi tasarımı, otomotiv sektöründe büyük bir dönüşüm yaratmıştır. Togg, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası olarak ön plana çıkmaktadır. Şirketin başarısının arkasında, İnan Kirac’ın liderliği ve vizyonu yer almaktadır. Kendisi, otomotiv sektöründe yenilikçi fikirlere önem veren ve tasarım odaklı bir yaklaşım benimseyen bir liderdir.

Togg’un yenilikçi tasarımı, çağdaş ve akıllı bir otomobil anlayışını yansıtmaktadır. Şirket, Türkiye’nin teknolojik potansiyelini kullanarak, sürdürülebilir ve çevre dostu otomobiller üretmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, Togg’un araştırma ve geliştirme çalışmaları öne çıkmaktadır. İnan Kirac, şirketinin AR-GE departmanının sürekli olarak yenilikçi teknolojilere odaklandığını ve geleceğin otomobillerini tasarladıklarını vurgulamaktadır.

Togg’un yenilikçi tasarımı, kullanıcılara konforlu, şık ve estetik açıdan çekici bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Şirket, ergonomik tasarıma ve yüksek kaliteli malzemelere büyük önem vermektedir. Togg’un iç mekan tasarımı, geniş alanlar, kullanıcı dostu arayüzler ve en son teknoloji ile donatılmıştır. Ayrıca, dış tasarımı da modern ve sportif bir görünüme sahiptir. Bu sayede, İnan Kirac Togg’un yenilikçi tasarımının herkesi etkilediğini söylemek yanlış olmaz.
  • Togg’un yenilikçi tasarımının ana özellikleri şunlardır:
  • Geri dönüştürülebilir ve çevre dostu malzemelerin kullanımı
  • Ergonomik ve şık iç mekan dizaynı
  • Geniş ve kullanıcı dostu arayüzler
  • Yüksek teknolojiyle entegre edilmiş sistemler
Tasarım ÖzellikleriAçıklama
Geri dönüştürülebilir malzemeler Togg, çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyerek geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımını öncelik haline getirmiştir.
Ergonomik iç mekan Kullanıcıların rahat ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamaları için Togg’un iç mekan tasarımı, ergonomik prensiplere uygun olarak tasarlanmıştır.
Yüksek teknoloji entegrasyonu Togg, en son teknolojiyi kullanarak araç içindeki sistemleri dahili olarak entegre etmektedir. Bu sayede kullanıcılar, gelişmiş bir dijital deneyim yaşayabilmektedir.
İnan Kirac Togg’un Sürdürülebilirlik Odaklı Yaklaşımı

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki en önemli isimlerinden biri olan İnan Kirac, Togg’un sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımını benimsediğini sürekli vurgulamaktadır. Togg, çevreye duyarlı bir şekilde üretim yapmayı ve sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalmayı hedeflemektedir.

İnan Kirac Togg, sürdürülebilirlik konusunu dört farklı boyutta ele almaktadır. Bunlar çevresel sürdürülebilirlik, toplumsal sürdürülebilirlik, ekonomik sürdürülebilirlik ve yönetişim sürdürülebilirliğidir. Bu boyutlar Togg’un tüm iş süreçlerine entegre edilmekte ve şirketin tüm faaliyetlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Togg’un çevresel sürdürülebilirlik hedefleri arasında enerji ve su verimliliğinin artırılması, atık ve karbon emisyonlarının azaltılması yer almaktadır. Şirket, üretim sürecinde yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmakta ve çevre dostu malzemeler tercih etmektedir. Aynı zamanda geri dönüşüm ve atık yönetimi konularında da önemli adımlar atarak çevre bilincini desteklemektedir.
  • Enerji ve su verimliliğinin artırılması
  • Atık ve karbon emisyonlarının azaltılması
  • Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı
  • çevre dostu malzeme tercihi
  • Geri dönüşüm ve atık yönetimi
BoyutHedef
çevresel Sürdürülebilirlik Enerji ve su verimliliğinin artırılması
Atık ve karbon emisyonlarının azaltılması
Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı
çevre dostu malzeme tercihi
Geri dönüşüm ve atık yönetimi
İnan Kirac Togg’un Hedefleri ve Vizyonu

İnan Kirac Togg’un hedefleri ve vizyonu, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki önemli bir dönüşümünün parçası olarak ortaya çıkmıştır. Togg, Türkiye’nin komple bir otomobil markası üretme hedeflerine ulaşmak ve uluslararası pazarda rekabetçi bir oyuncu olmak için büyük bir misyon üstlenmiştir.

Togg’un öncelikli hedeflerinden biri, elektrikli otomobil üretiminde öncü bir rol oynamaktır. Togg, sürdürülebilir bir geleceğe yönelik çevre dostu teknolojileri benimsemekte ve Türkiye’nin elektrikli araç teknolojilerinde ön saflarda yer almasını sağlamayı hedeflemektedir.

Togg’un vizyonu, Türkiye’nin otomobil sektöründe kendi markasını yaratması ve dünya genelinde tanınan bir oyuncu olmasıdır. Togg, yüksek kaliteli, yenilikçi ve rekabetçi otomobiller üreterek Türkiye’nin otomotiv sektöründeki itibarını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda, Togg’un vizyonu Türkiye’nin teknolojik potansiyelini ortaya çıkarmak, istihdam yaratmak ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmaktır.
  • Türkiye’nin otomotiv sektöründeki dönüşümünü tamamlamak
  • Elektrikli araç teknolojilerinde öncü olmak
  • Yüksek kaliteli, yenilikçi ve rekabetçi otomobiller üretmek
  • Türkiye’nin otomotiv sektöründeki itibarını güçlendirmek
  • Teknolojik potansiyeli ortaya çıkararak istihdam yaratmak ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmak
HedeflerVizyon
Türkiye’nin otomotiv sektöründeki dönüşümünü tamamlamak Türkiye’nin otomobil sektöründe kendi markasını yaratması ve dünya genelinde tanınan bir oyuncu olmak
Elektrikli araç teknolojilerinde öncü olmak Yüksek kaliteli, yenilikçi ve rekabetçi otomobiller üreterek Türkiye’nin otomotiv sektöründeki itibarını güçlendirmek
Türkiye’nin teknolojik potansiyelini ortaya çıkarmak, istihdam yaratmak ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmak
Sık Sorulan Sorular

İnan Kıraç TOGG kimdir?

İnan Kıraç TOGG, Türkiye’nin yerli ve öncü otomobil girişimi olan TOGG’un başkanıdır. İnan Kıraç, birçok sektörde başarılı projelerin öncülerinden olan Türk iş adamıdır.

TOGG’un misyonu nedir?

TOGG, Türkiye’nin otomotiv sektöründe özgün, sürdürülebilir ve yüksek teknolojili otomobiller üretmek için kurulmuştur. Misyonu, Türkiye’nin yerli otomobil üretiminde dünya çapında bir lider olmaktır.

TOGG’un üretim süreci nasıl işliyor?

TOGG’un üretim süreci modern ve ileri teknolojiye dayanmaktadır. Şirket, mühendislik ve tasarım faaliyetlerinin yanı sıra üretim sürecinde robotik sistemler ve akıllı fabrika teknolojilerini kullanmaktadır. Bu sayede daha hızlı, verimli ve kaliteli üretim yapılmaktadır.

TOGG’un Ar-Ge çalışmaları nelerdir?

TOGG, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Şirket, elektrikli otomobillerin batarya teknolojisi, otonom sürüş sistemleri, yapay zeka ve bağlantılı araç teknolojileri gibi alanlarda yoğun Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır.

TOGG’un yenilikçi tasarımı nasıl bir özellik taşıyor?

TOGG, modern ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekmektedir. Otomobillerin aerodinamik yapısı, akıllı dokunmatik ekranlar, benzersiz aydınlatma sistemleri ve ergonomik iç mekan tasarımı gibi özellikler, TOGG’un yenilikçi tasarım anlayışını yansıtmaktadır.

TOGG’un sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımı nedir?

TOGG, sürdürülebilirlik konusuna büyük önem vermektedir. Şirket, elektrikli otomobillerin çevre dostu özelliklerini kullanarak karbon emisyonlarını azaltmayı hedeflemektedir. Ayrıca, geri dönüşümlü malzemelerin kullanımı ve enerji verimliliği gibi sürdürülebilirlik unsurlarını da göz önünde bulundurmaktadır.

TOGG’un hedefleri ve vizyonu nedir?

TOGG’un hedefi, Türkiye’nin otomotiv sektöründe öncü bir marka olmaktır. Vizyonu ise, yerli üretim otomobillerle hem iç pazarda hem de uluslararası pazarda başarılı bir şekilde rekabet etmek ve dünya çapında tanınan bir marka olmaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler