Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.
  • Satılık TOGG İlanlarınızı "Sahibinden TOGG T10X İlanları" Kategorisine ÜCRETSİZ Olarak Verebilirsiniz...

Elektrikli ve Hibrid Otomobil satışları %79 arttı

Mert

Moderatör
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
614
Aldığı Beğeni
8

Elektrikli ve Hibrid Otomobil satışları %79 arttı​

2020 yılının ilk 3 ayında satılan %100 elektrikli ve hibrid otomobil sayısı belli oldu. Marka ve model bazında yapılan ayrımda, %100 elektrikli modeller 82 adet, hibrid modeller ise 3235 adet satıldı. TEHAD olarak 2015 yılından itibaren, yılın her 3 ayında bir yayınladığımız verilere göre, 2020 yılının ilk 3 ayında satılan Elektrikli ve Hibrid otomobil sayısı, bir önceki yıla göre artış göstermiş durumda. 2019 yılının ilk 3 ayında 43 adet %100 elektrikli ve 1810 adet hibrid otomobil satışı gerçekleşmişti. 2020 yılı itibariyle hem model sayısında hem de satış rakamlarında artış gözlendi.2020 yılı itibariyle %100 elektrikli modellerin olduğu tabloyu, hibrid modellerden ayırarak ayrı bir tabloda yayınlamaya başlıyoruz.
Satış rakamları ile ilgili olarak TEHAD kurucusu ve Electric Hybrid Cars dergisi yayın yönetmeni
2011 yılında Renault Fluence ZE ile başlayan Türkiye elektrikli otomobil macerası, 2015 yılında BMW i3 ve Renault Zoe modellerinin de katılması ile hız kazanmıştı. 2020 yılına geldiğimizde ise ithalat yolu ile dışarıdan getirilen elektrikli modeller hariç, pazarımız 5 yeni modele ulaştı. Milli otomobil projelerimizin de devreye girmesi ile birlikte, Türkiye Elektrikli otomobil pazarı 2022 yılı itibariyle 10 adetin üzerinde yeni model ile temsil edilecektir.
Hibrid otomobil pazarında ise teşviklerin getirdiği canlandırıcı etken hissedilir seviyeye ulaştı. Covid-19 virüs salgını sebebiyle durma noktasına gelen otomotiv pazarı, yine de 2019 yılı ilk 3 ayına göre %75’in üzerinde bir büyüme kaydetti. Tablomuzda yer alan satış rakamları 2019 yılından devir olunan rakamlar değil, sadece 2020 yılı ilk 3 ayı içerisinde satılan rakamlardır. Ayrıca 48V MilhHibrid modeller her ne kadar bir hibrid çeşidi de olsa, satış rakamlarımızda yer almamaktadır. Pozitif yönde yükselen satış rakamlarının, özellikle 2020 son çeyreğinde hissedilir seviyede artacağını söyleyebiliriz
” dedi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.